piątek, 5 marca, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Indeks DAX w ważnym dla potencjalnej akcji popytowej miejscu.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Wtorkowa sesja na DAX była przejawem mozolnej wspinaczki byków, które w bardzo wolnym tempie odrabiały straty z porannej przeceny. Można było się zastanawiać, czy podaż nie uderzy ponownie, szczególnie biorąc pod uwagę sygnał spadkowy z Initial Balance, który zakładał zamknięcie sesji poniżej 14032 i tak też się stało- sygnał okazał się celny, podaż jednak nie uderzyła. Przeciwnie, tuż po otwarciu notowań kontraktu podczas sesji azjatyckiej cena wystrzeliła w górę niczym prototyp Starship SN 9 i mam nadzieję, że nie skończy podobnie (mam na myśli wyłącznie bieżącą sesję).

DAX
Marcowy kontrakt FDAX – tradingview.pl

Jak widzimy na wykresie obrazującym nieco szerszy kontekst aniżeli tylko intraday, Target 2 okazał się silnym oporem spychającym cenę na ponowny test poprzedniego targetu. Możemy zaobserwować książkowo reakcje na strefy wyznaczone w jednej z wcześniejszych publikacji.

Na dzisiejszej sesji spodziewam się kontynuacji zainicjowanego na azji ruchu wzrostowego.
W takiej sytuacji muszę zadać sobie pytanie, jakie miejsce na wykresie zagwarantuje mi korzystny R:R do rozegrania takiej próby, a takim miejscem wydaje się być strefa 14004-14050. Dolne okolice wyznaczonej strefy wspiera pivot dlatego zejście poniżej skutecznie wyleczy mnie z pomysłu rozgrywania pozycji długich.

DE30 – interwał M15 Metatrader4

Osobiście życzyłbym sobie zejścia na poziom pivota z uwagi na znajdującą się tam ukrytą lukę, może się to jednak okazać pułapką na niedźwiedzie chcące ten poziom dograć i skutkować wybiciem w górę. Pierwsza pozycja długa po 14041 w momencie pisania tego artykułu ze stopem wartości 10 punktów. Kolejna próba z szerszym stopem na pivocie.

Jeśli żadna ze wspomnianych wyżej prób się nie powiedzie, poczekam na sygnał z Initial Balance i zacznę szukać zagrań w kierunku wspieranym przez statystykę.

Ruch wzrostowy rzędu 300-400 punktów oceniałbym jako wykańczający. Może być o niego trudno na tych poziomach, gdzie byki wydają się mniej pewnie stąpać po ziemi, z każdym poziomem wyżej, wydają się coraz mniej stanowczo akcentować swoją dominację.

Dlatego ostrożnym należy być zawsze i gdyby jednak niedźwiedź postanowił uderzyć, nie zamierzam z nim walczyć, dlatego potwierdzone zejście poniżej pivota, może skutkować zejściem o kolejne 100 punktów w kierunku 13890 – a jeśli tam nie pojawi się obrona, wyprzedaż mogłaby przybrać na sile.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Zatrudnienie w sektorach pozarolniczych. Czy niedźwiedziom na DAX wystarczy 13800?

Dziś o godzinie 14:30 zostanie opublikowany odczyt zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych. Niejednokrotnie NFP przynosiły zwiększoną zmienność, czy tak...

Podobne artykuły