piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

DAX celuje w dolną Wstęgę Bollingera.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Powstały 21 kwietnia sygnał spadkowy z Bollingera D1 jest bliski realizacji zakładanego celu. Co prawda wstęgi dość mocno zbliżyły się do ceny w porównaniu z dniem powstania sygnału, to biorąc pod uwagę obecną konsolidację można się było tego spodziewać. Na to też uczulałem w poprzednich publikacjach i nie ma się tutaj na czym zbytnio rozwodzić.

Dolna wstęga przebiega w tej chwili w okolicach 15100 co biorąc pod uwagę obecny pułap cenowy i potencjał podejścia wyżej, może przynieść dziś okazję do dołączenia się do ruchu którego celem byłaby eksploracja wspomnianej wstęgi. Range między wstęgami zamyka się w okolicach 300 punktów. Wspominamy o tym z jednego powodu, a mianowicie takie zawężenie wstęg zazwyczaj poprzedza zwiększenie zmienności, na co chyba liczy większość traderów zmęczonych miesięczną konsolidacją i codziennym poruszaniem się w obrębie podobnych ograniczonych zasięgów.

Oznaczona strefa podaży w zakresie około 50 punktów a dokładnie 15200-15255 to zakres cenowy z którego możemy spodziewać się wyładowań spadkowych. 

 1. Jeszcze raz spójrzmy więc na interwał D1, na którym naniesione zostały Wstęgi Bollingera,
  widzimy tam potencjał spadkowy na dolną wstęgę – poziom 15100, poziomy negujące sygnał znajdują się w okolicach 15420. Można z tego wywnioskować, że indeks ma sporo miejsca na podejście które nie skreśla sygnału.
 2. Trend na M15 oraz na H1 jest jednoznacznie spadkowy, i prawdopodobnie pozostanie on spadkowy tak długo jak cena utrzymuje się poniżej 15255.
 3. Struktura pivot-crossy również faworyzuje spadki, do pełnego potwierdzenia kierunku, wypadałoby dołączyć wsparcie statystyczne

  Pamiętajmy jednak, że w poprzedni piątek sytuacja była niemal identyczna, pamiętam jak podczas piątkowej transmisji live, podejmowałem próbę rozegrania shorta, argumentując to w ten sposób, że wszystkie elementy wyznaczające kierunek wskazują potencjał shortowy- jak pewnie większość z Was pamięta, niewiele z tego wyszło.
  Piątki rządzą się swoimi prawami.

  Być może podczas dzisiejszego live o godzinie 15:20 na kanale Poznaj Rynek, sytuacja będzie na tyle przejrzysta, że uda nam się rozegrać ciekawy setup.
  Jeśli setup pojawi się wcześniej porozmawiamy o nim na telegramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły