piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Retest dolnych ograniczeń konsolidacji na indeksie DAX.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Wtorkowa sesja przyniosła zwiększoną zmienność i w skrajnym momencie mogliśmy być świadkami zejścia na ponad 430 punktów od szczytu dnia. Płomienne nadzieje niedźwiedzi ożyły, podczas gdy kolejna sesja przebiegała pod reżimem byków i odrabiania przez nich strat.

Trwająca od ponad miesiąca konsolidacja nadal ma szansę zostać wybita. Aby tak się stało, obserwowany obecnie ruch powinien zakończyć się w obecnych rejonach z akcentem przetestowania dolnych ograniczeń konsolidacji. 15181 to poziom powyżej którego cena nie powinna gościć zbyt długo jeśli struktura opuszczenia konsolidacji na stałe miałaby zostać utrzymana.

Sytuacja dzisiejszego poranka jest o tyle niejednoznaczna, że z jednej strony widzimy schemat zapowiadający potencjalną przecenę, z drugiej zaś byki uformowały sobie strefę popytu. Sposób w jaki podchodzę do takich sytuacji jest oczywisty. Widoczna na powyższym wykresie konsolidacja obejmuje okres ponad miesiąca. A ja nadal jako trader intraday będę sugerował się wyłącznie sytuacją bieżącą bez wybiegania wstecz dalej niż na wczorajszą sesję. W przód podobnie, nie interesuje mnie to co wydarzy się dalej niż dziś.

W tej chwili na pierwszy rzut oka pojawia nam się strefa w zakresie 15098-15132  i można ją określić mianem popytowej. W interesie byków leży utrzymanie tej strefy. Co więcej, uważam że strefa z technicznego punktu widzenia jest kluczowa na pierwsze godziny sesji. Zejście poniżej oznaczonej na zielono strefy uznam jako słabość popytu w efekcie czego będę spodziewał się możliwości głębszego zejścia po wcześniej opisywanym testowaniu konsolidacji.

Tak długo jak popyt będzie w stanie utrzymać strefę 15098-15132, tak długo można spodziewać się akcji popytowych inicjowanych ze strefy. Jeśli chodzi o moje podejście, początkowo zamierzam szukać pozycji możliwie najbliżej dolnego ograniczenia strefy wyznaczanego przez pivot ze stopem ulokowanym 10 punktów poniżej.
Range strefy dość szeroki, niestety nie ma możliwości codziennego wyznaczenia range szerokości 10 punktów.

Przy okazji serdecznie zapraszamy na webinar który zaplanowaliśmy dziś na godzinę 20:00.
Webinar poruszy  tematykę cienkiej granicy między hazardem a spekulacją. Wskażemy również najczęściej popełniane przez inwestorów błędy i zastanowimy się jak ich unikać.

18:36 – Update po godzinach

Byki nie oddały wyznaczonej rano strefy, mimo wielokrotnych prób jej sforsowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły