Cukier zgodnie z przewidywaniami kontynuuje swój rajd w górę

Poprzedni tydzień był bardzo dobry w wykonaniu cen cukru. Zaczęliśmy od wzrostów, które utrzymały się przez pierwsze dwa dni (poniedziałek i wtorek). Następnie środa upłynęła pod znakiem korekty i kolejne dwa dni przyniosły wzrosty. Ostatecznie, cukier skończył tydzień na cenie 12.51 centów za funt co było poziomem o 41 centów wyższym od zamknięcia w tygodniu kończącym się 31 maja.

Czemu zawdzięczamy wzrosty cen cukru?

Dealerzy wskazują tutaj na dwa czynniki. Pierwszym jest mocniejszy real brazylijski, który zniechęca producentów do sprzedaży towarów denominowanych w dolarach (głównie kawa i cukier).

Drugim czynnikiem jest specyficzne pozycjonowanie spekulantów.

Źródło: https://www.quandl.com/data/CFTC/080732_F_ALL-Commitment-of-Traders-SUGAR-NO-11-ICUS-Futures-Only-080732

Piątkowy raport CFTC wskazał, że grupa money managerów nadal utrzymuje ogromną pozycję krótką na kontraktach na cukier lecz był to pierwszy raport który wskazał na spadek ilości pozycji krótkich. Ostatnie 5 raportów pod rząd wskazywały na konsekwentny wzrost ilości pozycji krótkich. Bardzo podobną sytuację mieliśmy przez ostatnie tygodnie na kawie a skutek możecie już zobaczyć na wykresach Podaż opuszcza rynek kawy. Czy to koniec spadków?

Cukier – otwarta droga do 13.00

Względem ostatniego artykułu (polecam go przejrzeć) nie zmieniło się nic poza spojrzeniem krótkoterminowym. Ceny cukru mogą niedługo napotkać opór krótkoterminowy zlokalizowany w rejonie 13 centów, który może zachęcić daytraderów do realizacji zysków z krótkich pozycji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o