Analiza techniczna USDTRY i DAX na 23.08.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kurs USDTRY zawraca na północ


Zgodnie z poprzednią analizą, kurs USDTRY zachował się niemalże książkowo i po uderzeniu w poziom 5.4487 dynamicznie odbił i zawrócił na północ. W czasie ruchu wzrostowego, kurs wybił poziomy oporu zlokalizowane na poziomach 5.5821, 5.62.58, 5.6595 oraz 5.7079. Wszystkie zatem będą teraz służyć jako poziomu wsparcia dla byków. Lokalny szczyt cenowy został ustanowiony na poziomie 5.7820 i wstępnie został oznaczony jako szczyt fali (a), która w swej strukturze jest również trójfalową falą, co oznacza formację z rodziny Zyg-Zaka. Nie ma więc zatem oznak rynkowych, aby rozwijał się impuls spadkowy, ale jeżeli poziom szczytu fali a zlokalizowany na 5.6338 nie zostanie naruszony, to jest jeszcze możliwość ewolucji obecnej struktury w pełen pięciofalowy impuls wzrostowy. W każdym razie wzrosty są już blisko zakończenia i pora na korektę spadkową coraz bliżej. Pierwsze poziomy docelowy dla korekty to wsparcie techniczne na 5.7079 oraz wsparcie techniczne na 5.6595.

DAX otwiera się z luką wzrostową, będzie atak na strefę oporu?

Niemiecki indeks szerokiego rynku otworzył się dziś z luką wzrostową na poziomie 11 810 punktów, ale cały czas cena znajduje się poniżej zaznaczonej na wykresie solidnej strefy oporu technicznego. Strefa ta zlokalizowana jest pomiędzy poziomami 11 840 – 11.890 punktów i to od jej rozegrania przez uczestników rynku zależeć będzie los dość solidnie rozpoczętych wzrostów. Z jednej strony wybicie górą potwierdzi siłę byków i będzie oznaczało możliwość wydłużenia fali wzrostowej do poziomu 11 981 punktów, a nawet wyżej w kierunku poziomu 12 179 punktów. Z drugiej wszakże strony, kolejna porażka byków przy próbie wybicia (byki próbowały już 4 razy wybić górą tą strefę oporu) będzie oznaczała powrót do trendu spadkowego i możliwość wytyczenia nowych dołków poniżej poziomu dołka fali (a) na 11 254 punktach. Do zakrycia jest również cały czas ostatnia luka wzrostowa zlokalizowana między poziomami 11 571 – 11 619. Zakrycie tej luki może znacznie przyśpieszyć spadki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o