Analiza techniczna DAX i Złota na 11.06.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

DAX pod ważnym oporem technicznym

Niemiecki indeks szerokiego rynku DAX po wygranej przez byki walce o wybicie ponad linię trendu spadkowego zdołał utworzyć kolejny lokalny szczyt, a dziś nawet otworzył się z luką wzrostową na poziomie 12 133 punktów. Wygląda na to, że byki nadal mają kontrole nad rynkiem, ale także nie poddają łatwo terenu i wypychają ceny coraz wyżej w kierunku następnego poziomu oporu technicznego na 12 228 punktów. Jeżeli jednak dobrze przyjrzymy się ostatniej fali wzrostowej, to możemy zauważyć, że z punktu widzenia teorii fal Elliotta jest to zakończony impuls wzrostowy, w skład którego wchodzi pełne pięć fal wzrostowych. Mało tego, bardzo wyraźna jest fala 4 rzeczonego impulsu, gdyż formacja utworzona w tej fali wygląda jak formacja Trójkąta. Zatem wzrosty, mimo sprzyjającego silnego i pozytywnego momentum mogą mieć się ku końcowi, przynajmniej w krótkim terminie. Z tej perspektywy najbliższy poziom wsparcia znajduje się na poziomie 12 075, ale to może być za mało na zdrową korektę spadkową, chyba że najpierw byki wydłużą falę -v- aż do poziomu 12 228 a dopiero potem zaczną lokalną korektę spadkową. W najbliższym czasie przekonamy się jak rynek rozwiążę sprawę przedłużających się wzrostów bez odpowiedniej korekty.

Złoto kończy pierwszy impuls wzrostowy

Wyrysowanie formacji Pin Bara na Złocie ze szczytem na poziomie $1,348 nie wystarczyło bykom, gdyż zdecydowali się wybić jednak poziom oporu na $1,349 i tam dopiero wyrysować kolejna spadkową formację świecową z długim cieniem górnym. Jak widać, uruchomione zlecenia na sprzedaż sprowadziły cenę nieco niżej i rynek zdołał przetestować poziom lokalnego wsparcia na $1,331. Z punktu widzenia teorii fal Elliotta można oznaczyć to wybicie w górę jako falę (1), tak więc obecnie mamy do czynienia z lokalną korektą spadkową w fali (2). Pierwszym poziomem docelowym po wybiciu $1,331 będzie poziom 38% zniesienia Fibonacciego, czyli $1,317. Kolejne poziomy, na których może zatrzymać się cała struktura korekcyjna to 50% zniesienia Fibonacciego na $1,308 oraz oczywiście 61% zniesienia Fibonacciego na $1,299.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o