Zaskoczenia w sprawozdaniach kwartalnych. Przegląd światowych spółek.

0

Spółki akcyjne z całego świata publikowały w ostatnich dniach swoje raporty. W sprawozdaniach kwartalnych pojawiły się zaskoczenia. Akcjonariusze reagowali na wyniki spółek mieszanymi nastrojami. Co dokładnie słychać było u spółek w ostatnich dniach? Zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń ze znanych, światowych spółek.

Mocny wzrost dochodu netto niemieckiej spółki Bayer

Niemiecka firma farmaceutyczna Bayer ogłosiła we wtorek, 8 listopada, że jej sprzedaż w trzecim kwartale roku 2022 wyniosła 11,3 mld euro. Oznacza to skok sprzedaży o 15,3% w skali rocznej. Spółka Bayer poinformowała o mocnym wzroście dochodu netto. W ciągu roku dochód netto z działalności kontynuowanej spółki wzrósł z 85 do 546 milinów euro.

Sprzedaż Adidasa rośnie, akcje spółki również

Spółka Adidas poinformowała w środę, 9 listopada o swoich kwartalnych wynikach. Sprzedaż netto za trzeci kwartał wyniosła 6,4 mld euro, wykazując 11% wzrost w skali rocznej. Warto jednak zaznaczyć, że zysk netto z działalności kontynuowanej spółki spadł o 86% rok do roku. Akcje spółki Adidas od piątku, 4 listopada silnie rosną.

Przychody Ryanair wyższe o 207% w ciągu roku

Irlandzka spółka Ryanair podała do informacji publicznej swoje półroczne sprawozdanie finansowe. Jak się okazało, przychody spółki w pierwszej połowie roku podatkowego 2023 wylądowały na poziomie 6,6 miliarda dolarów. Przychody Ryanair okazały się wyższe aż o 207% w ciągu roku. Zysk tanich linii lotniczych wyniósł 1,4 miliarda euro poprawiając się ze straty. Spółka pochwaliła się, że podczas wakacji operowała na 115% swojej zdolności przewozowej. Co więcej, w okresie letnim linie lotnicze wykonały ponad 3 000 lotów dziennie.

Akcje Atlassian tracą 31% po publikacji raportu

Akcje australijskiej firmy Atlassian Corp. spadły w piątek o 31%.  Spółka w czwartek, 3 listopada przedstawiła raport o wynikach poniżej oczekiwań. Ponadto rozczarowujące prognozy przedstawione przez prezesa Scotta Farquhara spowodowały negatywny sentyment wśród inwestorów. Strata operacyjna firmy wyniosła 34,0 mln dolarów. Akcje spółki Atlassian straciły 31% na wartości po publikacji raportu.

Honda z solidnymi wynikami

Japoński gigant motoryzacyjny – Honda również zaprezentowała swoje kwartalne wyniki. Spółka poinformowała o przychodach ze sprzedaży rzędu 4,26 biliona jenów. Wartość przychodów wzrosła tym samym o 25% w ujęciu rocznym. W górę skoczył również zysk operacyjny oraz zysk na akcję. Producent samochodów poinformował również, że prognozy zostały skorygowane do wyższych wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj