poniedziałek, 6 grudnia, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Słabości złotego ciąg dalszy. Kurs dolara i funta konsoliduje przy szczytach

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Maciej Boruc
Maciej Boruc
Założyciel portalu PoznajRynek.pl. Trader, inwestor indywidualny z 7 letnim doświadczeniem.

W ostatnich dniach na złotym dominuje odwrót od złotego. Dziś o poranku nie widać większych zmian na rynku walutowym, zarówno na EUR/USD jak i na wycenie par z PLN. O godzinie 10:00 kursy walut wyglądają następująco: 4,2471 zł za euro, 3,9184 PLN za dolara, 3,9911 złotego za franka i 5,1093 PLN za funta.

Kurs funta do polskiego złotego konsoliduje przy 5,10 PLN

Patrząc się na funta z szerszej perspektywy możemy zauważyć, że jego siła dominuje na całym rynku. W ciągu ostatniego tygodnia kurs funta odrobił 50% ruchu spadkowego, który nastąpił w pierwszym tygodniu lutego na parze GBP/USD.

Para walutowa GBP/PLN znajduje się przy oporze związanym z poziomem maksimum ze stycznia 2020 roku, kiedy to para była kwotowana w szczycie po 5,1273 PLN. Jak widać po wykresie, rynek ma trudności z przebiciem tego oporu ale to nie oznacza, że zejście niżej jest czymś oczywistym.

Kurs funta do złotego - wykres H4
Kurs funta do złotego – wykres H4

Obecny poziom przy którym się znajdujemy jest trudny do rozegrania. W dalszym ciągu jesteśmy w trendzie wzrostowym dlatego zdroworozsądkowy inwestor czekałby na korektę, która sięgnęłaby okolic 5,07. Jeśli siła GBP byłaby w tamtym miejscu potwierdzona, byłoby to dobre miejsce do rozegrania ewentualnych longów.

Dzisiejsza sesja będzie dosyć specyficzna ze względu na święto w USA (Dzień Prezydentów). Brak jednego z głównych ośrodków handlowych przekłada się na mniejszą ilość uczestników rynku, co w oczywisty sposób wpływa na zmniejszone obroty. Takie dni mogą często zaskakiwać.

Kurs dolara do polskiego złotego wciąż przy szczycie

Notowania złotego są bardzo mocno powiązane z tym, co się dzieje na EUR/USD, a ten wciąż utrzymuje się blisko 3-letnich minimów.

Kurs dolara do złotego - wykres dzienny
Kurs dolara do złotego – wykres dzienny

Na parze USD/PLN ciąż obserwujemy ruchy konsolidacyjne przy 3,9159. Ostatni raz na takich poziomach byliśmy w listopadzie 2019. Wtedy po dotarciu do maksimum przy 3,9301, rozpoczęła się gwałtowna fala spadkowa na tej parze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły