Rzut oka na spółki akcyjne. Co działo się ostatnio na świecie?

0

Patrzymy kolejny raz, tym razem 1 września na ostatnie zachowanie spółek notowanych w różnych regionach świata. Dziś wyróżnić należy następne kilka spółek akcyjnych z różnych branż. Co działo się ostatnio zatem w świecie spółek akcyjnych?

Lufthansa odwołuje około 800 lotów

Spółka z branży lotniczej – Lufthansa poinformowała w czwartek, że z powodu zapowiedzianego wcześniej strajku pilotów zmuszona jest odwołać loty. W piątek, 2 września nie odbędzie się około 800 lotów. Jest to łączna liczba lotów zarówno pasażerskich, jak i towarowych. Wiadomym jest, że maszyny Lufthansy nie wylecą z lotnisk we Frankfurcie i Monachium.

Władze spółki podały, że pilotom złożono ofertę, która stanowi kontrpropozycję przedstawioną przez związek zawodowy pilotów. Lufthansa donosi, że przyjęcie propozycji związku zawodowego zwiększyłoby koszty wynagrodzeń o ponad 40% do 2024 roku. Akcje tych linii lotniczych obniżyły się dziś finalnie o blisko 3%. Aktualnie kurs akcji Lufthansy wynosi 5,75 euro.

Większa sprzedaż Hyundai Motor Company

Południowokoreański producent samochodów podał dziś, 1 września, że sprzedaż firmy okazała się większa. Spółka sprzedała w sierpniu o 12% więcej pojazdów w porównaniu z tym samym miesiącem 2021 roku. Co ciekawe jednak, sprzedaż krajowa spadła o 3,5% i wyniosła 49 224 sztuk. Wynik nadrobiła sprzedaż zagraniczna, która okazała się wyższa o 15%.

Notowane na giełdzie papierów wartościowych w Korei Południowej (KRX), przedsiębiorstwo Hyundai Motor Company zyskało dziś ponad 2%. Jedną akcję spółki nabyć można za 195 500 wonów południowokoreańskich. Jest to ekwiwalent około 690 polskich złotych.

Pozytywne informacje ze spółki Vaxart

Amerykańska firma biotechnologiczna Vaxart opublikowała pozytywne wyniki badania drugiej fazy swojej szczepionki COVID-19 w tabletach. Spółka specjalizuje się właśnie w opracowywaniu doustnych szczepionek. Zgodnie z najnowszym komunikatem, doustny zastrzyk zwiększył poziom przeciwciał u osób posiadających już szczepionkę mRNA. Ponadto spółka wykazała, że doustna szczepionka była „bezpieczna i dobrze tolerowana” i nie odnotowano jakichkolwiek poważnych działań niepożądanych.

Spółka notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych (NASDAQ). Po ogłoszeniu wyników badań akcje spółki podskoczyły o ponad 10%. Finalnie jednak dzisiejszy wzrost wyniósł nieco poniżej tego poziomu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here