piątek, 21 czerwca, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Rynek krypto znów nieprzewidywalny – to czyni okazję do handlu

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Rynek kryptowalut ma za sobą bardzo udany początek roku. Nawet liczne wydarzenia, które znacząco zaszkodziły branży walut cyfrowych – takie jak przede wszystkim agresywne działania Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – nie zaszkodziły rajdowi wzrostowemu Bitcoina oraz Ethereum.

Czy zatem to początek kolejnej wielkiej hossy na rynku kryptowalut i dziś mamy dogodny moment do handlu cyfrowymi aktywami?

Spektakularny wzrost Bitcoina

Od początku roku cena Bitcoina wzrosła już o ponad 58% i zarazem osiągnęła najwyższą wartość od czerwca 2022. Mało tego – w ciągu samych ostatnich siedmiu dni kurs BTC poszybował w górę o 30%.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Wykres Bitcoina

Wydaje się zatem, że wbrew przewidywaniom większości analityków, na kryptowaluty błyskawicznie wróciły do łask, a na rynku pojawił się świeży, silny popyt. Co jest przyczyną tego niespodziewanego nowego trendu?

Kryzys bankowy napędza kryptowaluty?

Przede wszystkim warto tutaj zwrócić uwagę na otoczenie makroekonomiczne. Inflacja w Stanach Zjednoczonych w lutym spadła już do 6%, co jest ważnym sygnałem dla Amerykańskiej Rezerwy Federalnej, aby zacząć już myśleć nad obniżką stóp procentowych.

Po drugie, sam kryzys bankowy także wspiera kryptowaluty. Warto bowiem przypomnieć, że Bitcoin powstał w odpowiedzi na kryzys finansowy sprzed 15 lat i miała uchronić jej posiadaczy od nieodpowiedzialnych działań banków komercyjnych oraz centralnych i dać władzę nad własnym pieniądzem ludziom.

Ponadto, kryzys bankowy może także wywołać szybsze poluzowanie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej USA. W końcu Fed doskonale widzi, że jego dotychczasowe działania negatywnie odbijają się na systemie bankowym i prawdopodobnie już niebawem zacznie się on bać, rozlania tego kryzysu na inne instytucje, a w efekcie – powtórki z 2008 roku.

A jak już zostało powiedziane, obniżanie stóp procentowych oraz programy QE dla banków – czyli w praktyce dodruk pieniądza na dużą skalę -, to woda na młyn dla rynku kryptowalut.

Halving Bitcoina coraz bliżej…

Na koniec warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię – halving Bitcoina. Pod tym pojęciem kryje się mechanizm wbudowany w system blockchain, który powoduje, że co około cztery lata nagrody dla górników są redukowane o połowę, co wpływa na ograniczenie podaży i w teorii powinno być czynnikiem podbijającym cenę.

Do tej pory historia pokazuje, że na około rok przed każdym poprzednim halvingiem rozpoczynał się kolejna fala wzrostowa. A należy mieć świadomość, że kolejna redukcja nagród oczekiwana jest… w marcu 2024 roku.

Wszystkie te aspekty jednoznacznie wskazują, że nadszedł obecnie dogodny moment na handel kryptowalutami. Na rynku mamy do czynienia z podwyższonym poziomem zmienności, ale zarazem znów dominują pozytywne nastroje, co sprawia, że pojawiają się okazje do handlu nie tylko w ujęciu krótko-, ale też średnio- i długoterminowym.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

FundsCap Arena: Comiesięczne bitwy turniejowe dla elitarnych prop-traderów

FundsCap Arena to innowacyjna platforma dla elitarnych traderów, oferująca comiesięczne turnieje. Są one idealnym miejscem do wykazania się umiejętnościami...

Podobne artykuły