Rozmowa z ekspertem 11.10.2019 – Andrzej Kiedrowicz. Protokół FOMC, wojna handlowa i Brexit

Warto być na bieżąco z tym co się obecnie dzieje na rynku 💱 dlatego specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki raport w formie wywiadu🎙, w którym omówiliśmy takie tematy jak:

  • Polityka makroekonomiczna czyli protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Jak wygląda podejście członków Fed do kolejnych obniżek stóp procentowych?
  • W tym tygodniu rozpoczęła się 13 runda rozmów handlowych. Czy rynek wierzy w zakończenie przedłużającego się konfliktu pomiędzy Chinami a USA?
  • Jak wiadomo funt brytyjski zależy głównie od wątku Brexitu, a nie od danych makro. Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską 31 października.  Czy w tym tygodniu dowiedzieliśmy się czegoś istotnego co mogłoby tą datę przesunąć?
  • W ostatnim czasie kurs złota jest całkowicie odporny na wszelkie przejawy optymizmu na rynkach akcyjnych. Optymizm na głównych parkietach widziany w czwartek czy piątek w ubiegłym tygodniu, czy też w we wtorek tego tygodnia nie przełożył się na spadek wartości tego kruszcu. Jest zatem spora szansa na wybicie ponad ostatnie szczyty 1556 USD?

Zapraszamy do oglądania

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o