Niedzielna odprawa inwestorów – 13 października 2019 [VIDEO]

Serdecznie Państwa zapraszamy na cotygodniowy przegląd rynków na żywo z Dawidem Kowalskim. Spotkanie to organizowane jest cyklicznie co tydzień w niedzielę, tuż przed otwarciem rynków. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach na żywo.

 

Mam nadzieję że ostatni tydzień był dla Państwa udany bo mimo, że był szalony, był to naprawdę super. Patrząc na przykład funta brytyjskiego, jeszcze kilka lat temu rynek ruszał się tak niemal codziennie czyi mieliśmy ładne i duże ruchy

Dawid Kowalski, 4exPirate
Dawid Kowalski, 4exPirate

Euro dolar (EURUSD)

Czy ostatni tydzień zmienił coś w obrazie EURUSD? Powiem szczerze, że nie. Proszę zauważyć, że na interwale tygodniowym cały czas mamy tendencję do robienia częstych ale krótkich korekt, a teraz mamy właśnie zakończenie drugiego tygodnia wzrostowego. Rynek nie znajduje się tutaj w mocnym trendzie tak jak powiedzmy w roku 2018 gdzie mieliśmy kilka tygodni mocnych spadków, tylko bardzo często się odwraca. Pomimo ostatnich wzrostów, nadal przebywamy w trendzie spadkowym i ostatni ruch na razie nic nie zmienił na rynku. Mamy zbyt mało dowodów na to, aby powiedzieć że mamy do czynienia z odwróceniem trendu. Proszę zauważyć, że patrząc na duży interwał cały czas robimy niższe szczyty i dołki. Ostatni ruch doprowadził EURUSD na poziomy bliskie 1,1070 lecz nadal jest to niżej niż ostatni niższy szczyt. Dopiero przebicie tego poziomu, następnie zejście w dół i zrobienie wyższego dołka byłoby potwierdzeniem zmiany trendu. Zostało nam 2,5 miesiąca do końca roku czyli mamy ostatni kwartał. Czy jest to dobry moment do zmiany trendu? Może tak… więc trzeba tutaj mocno obserwować. Czy ostatni tydzień coś nam zmienił na euro? Uważam że nie. Rozegranie tego jak nadal trudne bo podeszliśmy właśnie pod sell zone. Ładnie tutaj działały pivoty, które opisywałem w ostatnich artykułach. Ostatnio zatrzymaliśmy się powyżej tygodniowego pivota i właśnie od tego punktu dostaliśmy falę wzrostów. Co ciekawe, oscylator stochastyczny jest znowu w obszarze wykupienia a ostatnio daje on dosyć precyzyjne sygnały. Podsumowując, dla EURUSD nie jest to jakaś wielka zmiana.

Zobacz także co Dawid ma do powiedzenia na temat GBPUSD, AUD/USD, NZD/USD, USD/JPY, GBP/CAD, EUR/GBP, Srebro.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o