Ropa WTI poniżej krawędzi ATR! Bitcoin gotowy do wzrostów

Rynkiem FOREX zainteresowałem się w roku 2015. Tworząc analizy, opieram się wyłącznie na zasięgach (ATR), oraz układach Overbalance (OB). Takie podejście do rynku pozwala mi uzyskać przewagę. Mój trading jest bardzo agresywny, a śledzić wszystkie zagrania można w tym miejscu, wraz z ponad setką innych subskrybentów mojego profilu VezoriWariat

Ropa WTI – Zagranie na podstawie zasięgu 10$

Ropa WTI została przedwczoraj opisana, jako potencjalna próba zajęcia pozycji. Dziś widzimy przebicie krawędzi zasięgu, wynoszącego 10$. Pozycja długa pojawiła się po cenie 52.56, jest to ryzykowne zagranie, które przyjmuje scenariusz powrotu ceny do ATR.

Cel na którym zostanie zamknięta pozycja to 56.04$, jest to cena blisko ATR, który regularnie powtarzał się w przeszłości. Gdy pozycja zostanie zamknięta, zamierzam od razu szukać możliwości przejścia w transakcję, o kierunku południowym, natomiast jest jeszcze zbyt wcześnie, aby szerzej o tym pisać.


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę.


GBP/USD – Czy zobaczymy ponowny test zasięgu?

Aktualnie funt brytyjski dosyć często działa na ATR o wielkości 52 pips, który zagrywałem podczas wtorkowej sesji. Jeden z moich artykułów opisywał dokładnie miejsce zajęcia pozycji długiej po cenie 1.220.

Patrząc na zasięgi, pojawiające się na wykresie, widzę aktualnie ponowny test tego miejsca, po czym wybicie na nowe szczyty.

Jako pierwszy cel pozycji przyjmuję cenę znajdującą się dokładnie na szczycie z dwudziestego września, czyli 1.258. Natomiast jeśli funt pokaże dynamiczną siłę, postaram się zamknąć pozycję nieco wyżej, po cenie 1.267.

Zobacz także: USA dostały zielone światło by nałożyć cła odwetowe na europejskie produkty!

BTC/USD – Wyhamowanie spadków, próba zagrania!

Bitcoin, czyli najstarsza kryptowaluta, jest to bardzo ciekawy walor do zagrania na podstawie ATR, który wynosi na ten moment ponad 4000$. Jeden z artykułów opisywał próbę zagrania, o ile spadki zostałyby wyhamowane. Uważam, że właśnie tak się stało, kilka kolejnych sesji oscyluje na granicy zasięgu 4000$, szukam więc pozycji long, po cenie 8050$. Myślę, że nie powinniśmy zobaczyć nowego minimum,  znajdującego się na poziomie 7688$.


Treści zawarte w niniejszym artykule nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów i wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206). Informacje zawarte w artykule mają charakter wyłącznie edukacyjny i bazują na subiektywnym spojrzeniu autora. W związku z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule. Przed wykorzystaniem zawartych w artykule informacji do celów inwestycyjnych każdy powinien we własnym zakresie określić ryzyko strat, konsekwencje szybko zmieniających się czynników rynkowych a także konsekwencje prawne i podatkowe potencjalnych transakcji – wykorzystując swoją wiedzę i informacje inne niż zawarte w powyższym artykule. Ostateczna decyzja i konsekwencje zawarcia jakiejkolwiek transakcji należą każdorazowo wyłącznie do widza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o