piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Rollercoaster na indeksach. Zawieszenie broni w oczekiwaniu na informacje.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Karuzela się nie zatrzymuje

Nasze przeczucia odnośnie zarówno niemieckiego jak i amerykańskiego indeksu, opisywane wczorajszego poranka, okazały się słuszne. Indeksy dokonały wystarczająco głębokiego spadku, aby móc się spodziewać jego kontynuacji albo chociaż testu dołków pod koniec dnia.

Obrót spraw jaki miał miejsce, nie ukrywam zaskoczył, i mimo że pozycje krótkie zawierane na początku sesji europejskiej były zrealizowane relatywnie niedaleko dołków, to muszę przyznać nie spodziewałem się takiego zachowania ceny. I to jest w rynku piękne:

„Spodziewaj się niespodziewanego”

Karuzela nadal się obraca i wygląda na to, że nie zamierza się zatrzymywać. Prawdopodobnie obustronnych przelotów, możemy spodziewać się do końca miesiąca. Ważne aby nie opuściła nas zmienność.

Jeśli chodzi o dzisiejszy handel  na pierwszy plan wyłaniają się dwie strefy.

Strefy DAX

Po wejściu w dowolną ze stref, można oczekiwać kontry w przeciwnym kierunku. Jak wspominałem, środa jest dla mnie kiepskim dniem do handlu i biorąc pod uwagę  wybranie wczorajszych shortów sytuacja niestety przestała być tak klarowna jak wczoraj kiedy wesołym tonem mogłem krzyknąć że sprzedaję z rana indeksy.  Powiedziałbyś wczoraj, że jeszcze tego samego dnia wyciągną 200 pkt spadku? Ja na pewno nie.  I mimo, że niedźwiedzie w dalszym ciągu utrzymują prowadzenie i w mojej ocenie są silniejsze, rozgrywka jest znacznie bardziej ryzykowna i  związku z tym, podjąłem decyzję aby dziś nie handlować na indeksach.

Jedyną w miarę zasadną próbą byłoby wejście w pozycje długą po 13058-13060 z 10 punktowym stopem i próba rozegrania longa na 100-230 punktów.

Należy mieć na uwadze, że nadchodzące sesje będą niezwykle podatne na wszelkie informacje dotyczące relacji USA-Chiny. Zalecana szczególna ostrożność w przypadku obu stron rynku.

Dziś wieczorem możecie oczekiwać publikacji części II wprowadzenia do strategii CMM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły