środa, 18 maja, 2022

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie, że dynamika spadku skutecznie schłodzi nastroje inwestorów na początku tygodnia.
Odczyt EUWAX o godzinie dziesiątej sugerował jednak co innego i można było zauważyć skłonność inwestorów do zakupu prezentowanych na dany moment minimów dnia, natomiast wraz z upływem czasu byków zaczęło ubywać. Być może liczyły one na pojawienie się momentum towarzyszącego podbiciu, a wraz z każdą minutą szanse na podejście słabły.

Opublikowana kilka tygodni temu strefa podaży jak na ten moment zdaje egzamin mimo, że okoliczności jej wyznaczenia były zupełnie inne niż obecnie. Wyznaczona była na podstawie range między górnymi wstęgami Bollingera na wykresach z interwałów D1 oraz W1. W tej chwili każda cena z jej obrębu wydaje się korzystna do podjęcia próby rozegrania pozycji krótkiej przy zastosowaniu zlecenia Stop na poziomie górnej wstęgi BBD1. Celem w tym setupie są okolice 15450, przy czym należy zaznaczyć, że czas nie gra tutaj na naszą korzyść.

Podczas ewentualnego marszu ceny na dolną wstęgę z BBD1 należy obserwować czy w czasie rzeczywistym będzie to równoznaczne z testem środkowej wstęgi BBW1. Test 15576 w obecnej sytuacji utworzyłby sygnał spadkowy z interwału tygodniowego z zasięgiem w okolicach 15200. Dlaczego należy obserwować to na bieżąco? Ponieważ o ile na dzień dzisiejszy dolna wstęga BBD1 znajduje się sporo poniżej średniej z BBW1 tworzącej sygnał spadkowy z W1, wraz z upływem czasu dolna wstęga BBD1 może wyjść powyżej średniej z BBW1 co sprawi, że sygnał z W1 nie powstanie.

 

Jeśli chodzi o sytuację w perspektywie wyłącznie dzisiejszej sesji, wiele zostało już rozegrane dlatego o tym wspominać nie ma sensu, dlatego pozostaje skupić się na tym co przed nami. Sytuacja nie jest jednoznaczna. Gdyby nie poziom 15992 (wspomniany w tytule) którego testu wcześniej czy później się spodziewam, byłbym bardziej odważny w swoich predykcjach.
Interwał piętnastominutowy odpowiedzialny za trend intraday w CMM, wskazuje trend wzrostowy i to kolejna rzecz która mnie martwi.

Kolejną kwestią która czyni dzisiejszą sesją amerykańską mało atrakcyjną do rozgrywania jest szerokość IB, która sprawia, że odległości między poziomami są zbyt duże aby podejmować próby w wąskim SL.

Scenariusz bazowy zakłada poszukiwanie pozycji krótkich w zakresie 15866-15916 ze stopem na poziomie 15934

Im bliżej górnych ograniczeń strefy podaży tym mniejsze ryzyko należy podjąć. Ogólnie tak długo jak poziom SL nie zostanie naruszony tak długo zamierzam rozgrywać wyłącznie pozycje krótkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Medium well, stopień przedświątecznego wysmażenia niedźwiedzi.

Święta za rogiem, zanim większość z nas odda się ich magii, wypada trochę postudiować. Co wydarzyło się na indeksach, dlaczego...

Podobne artykuły