“Po ostatnim dzwonku”: 15.05.2019 EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD

„Po ostatnim dzwonku” to cykl analiz przygotowywanych przez Dawida Kowalskiego, znanego pod pseudonimem 4exPirate.

Przegląd rynku przygotowywany jest po zamknięciu sesji handlowej w Stanach Zjednoczonych, która jako ostatnia faza zamyka cały dzień. Możemy wtedy na zimno podsumować co się działo na wykresach oraz przygotować się na kolejną sesję. Cykl ten daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się obecnie dzieje na rynku.

Poniżej prezentujemy najciekawsze pary walutowe i potencjalne okazje inwestycyjne.

EUR/USD – Początek spadków?

Trend na Daily: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.1000, Opór 1.1300, 1.1470

Opis pary: Na wykresie dziennym EUR/USD możemy zauważyć kolejną świecę spadkową. Nie są to wielkie ruchy, ale na przedziale H4 powstaje trend spadkowy. Korekta, w której się znajdujemy, a została zapoczątkowana 26.04.2019r. sięgnęła zależnie 61.8% fibo ostatnie fali spadkowej.

Pomysł na handel: Gram z głównym trendem. Z nadzieją na kontynuację ruchu.

GBP/USD – Byki przegrywają. Dzień 2!

Trend na H4: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.2700, 1.2590, 1.2880, Opór 1.3270, 1.3500

Opis pary: GBP/USD notuje kolejny mocny dzień spadkowy. Wydaje się, że rynek jest gotowy na przebicie kluczowego wsparcia na poziomie 1.2900. Czy tym razem się uda? Jeśli dojdzie do przebicia przed nami duże (mam tu na myśli kilkaset pipsow) spadki. Średnie również wspierają tendencję spadkową. Na chwilę obecną nie widać żadnych sygnałów zakończenia spadków.

Pomysł na handel: Od dłuższego czasu gram z główne trendem. Mimo faktu, że jesteśmy przy mocnym wsparciu, istnieje duża szansa na jego przebicie.

AUD/USD Kluczowe wsparcie?

Trend na H4: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 0.6900 Opór 0.70000

Opis pary: AUD/USD w ostatnich dwóch tygodniach utworzyło trend spadkowy. Nie tylko dotarliśmy do długoterminowego wsparcia na poziomie 0.7000, ale powoli je przebijamy. AUD/USD notuje kolejny dzień spadkowy. Czy będzie to pierwszy tydzień od stycznia 2016r, kiedy zamkniemy się poniżej jakże kluczowego poziomu?

Pomysł na handel: Przebicie wsparcia otworzy drogę do dalszych spadków. “Trend is your friend”.

Więcej wpisów dotyczących cyklu Dawida znajdziesz pod tagiem po-ostatnim-dzwonku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o