poniedziałek, 6 grudnia, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

“Po ostatnim dzwonku”: 05.06.2019 EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Dawid Kowalski
Dawid Kowalskihttps://www.4expirate.com/
Dawid Kowalski w społeczeństwie traderów znany jest pod pseudonimem 4exPirate. Jest aktywnym inwestorem z bogatym bagażem doświadczeń. Swoje pierwsze kroki w świecie inwestycji stawiał już w 2005 roku. W tym czasie pracował jako dealer dla różnych banków, obracając walutami na ich rachunek. Jego największym wyróżnieniem było wybranie go jako Forex Trader of The Year 2014. Od roku 2013 jego portfolio można śledzić na platformie do handlu społecznościowego, gdzie od momentu założenia rachunku każdy rok kończy na ponadprzeciętnym zysku.

„Po ostatnim dzwonku” to cykl analiz przygotowywanych przez Dawida Kowalskiego, znanego pod pseudonimem 4exPirate.

Przegląd rynku przygotowywany jest po zamknięciu sesji handlowej w Stanach Zjednoczonych, która jako ostatnia faza zamyka cały dzień. Możemy wtedy na zimno podsumować co się działo na wykresach oraz przygotować się na kolejną sesję. Cykl ten daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się obecnie dzieje na rynku.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Poniżej prezentujemy najciekawsze pary walutowe i potencjalne okazje inwestycyjne.

EUR/USD – 1.1300?

Trend na H4: Wzrostowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.1000, Opór 1.1300, 1.1470

Opis pary: EUR/USD notuje kolejny dzień wzrostowy. Rynek powoli zbliża się do kluczowego oporu na poziomie 1.1300, którego przebicie otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów. Wydaje się, że maksymalny zakres ruchu na ten tydzień to właśnie rejon 1.1300.

Pomysł na handel: Proszę zapoznać się z Niedzielną Odprawą Inwestorów”, podczas której dokładnie omówiliśmy parę EUR/USD.

GBP/USD – Koniec spadków?

Trend na H4: Wzrostowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.2700, 1.2590, 1.2880, Opór 1.3270, 1.3500

Opis pary: Wielu graczy na pewno zastanawia się, jak daleko może sięgnąć korekta na GBP/USD. Myślę, że jeśli wzrosty się utrzymają, to docelowe poziomy to rejon 1.2850 proszę zerknąć na wykres. Rynek powinien napotkać pewne problemy już na poziomie 1.2740. Nie zapominajmy, że w długim terminie nadal znajdujemy się w trendzie spadkowym, a przez ostatnie 4 tygodnie GBP/USD głównie spadał.

Pomysł na handel: Korekta trwa i nadal nie są to rejony, gdzie spodziewałbym się jej zakończenia.

AUD/USD – Pierwszy target!

Trend na H4: Wzrostowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 0.6800 Opór 0.70000

Opis pary: AUD/USD w dniu dzisiejszym uderzył w mój pierwszy target na poziomie 0.7000. Rynek był zaledwie kilka pipsów powyżej poziomu 0.7000 więc w zależności od Państwa brokera transakcja mogła zostać zamknięta lub nie (pamiętajmy o spreadach). Poziom 0.7000/20 jest kluczowy dla dalszego kierunku pary.

Pomysł na handel: Obserwuje rynek. Wydaje się, że łatwy trejd mamy za sobą.

Więcej wpisów dotyczących cyklu Dawida znajdziesz pod tagiem po-ostatnim-dzwonku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły