piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Piątkowy przegląd DAX. Nadal bez zmian.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Niewykorzystane okazje lubią się mścić?

Okazja dla byków, którą opisywaliśmy we wczorajszym artykule nie została wykorzystana w sposób jaki mogliśmy sobie wyobrazić.
Cena tylko na chwilę przebiła poziom kontroli oznaczony na wykresie, po czym ze strony obozu byków została wystosowana kontra.
Re-test dołka intraday, skutkował  przejęciem inicjatywy przez byki i faktycznie sytuacja sprawiała wrażenie jakoby wszystko się wyjaśniło.
Tuż przed godziną dwunastą, pojawiły się pierwsze oznaki słabości co skrupulatnie wykorzystały niedźwiedzie, które przejęły kontrole i przewagę, którą utrzymały do końca sesji.
Mogłoby się wydawać, że sytuacja jest jasna, jednak z mojej perspektywy, obecny stan rzeczy różni się niewiele w porównaniu do wczorajszego poranka.

Nadal najbardziej interesujące mnie skrajne poziomy to 13288  i okolice 12720. To, że byki nie wykorzystały wczorajszej szansy jest bez znaczenia.
Plan na dziś zakłada rozgrywanie obu kierunków, w zależności od pojawiających się w trakcie sesji sygnałów.
Nie zdziwi mnie zejście na dolne cele, nie zdziwią mnie tym bardziej nowe szczyty na amerykańskich indeksach.
Trzeba reagować, a wejścia standardowo będą raportowane na naszej telegramowej grupie.

Indeks DAX D1

Wypada oczywiście wspomnieć o luce z jaką otworzyły się dzisiejsze notowania. Pytanie czy niniejsza luka nie zostanie wykorzystana do zrobienia zwolenników pozycji krótkich w balona.
Za pozycjonowaniem się po byczej stronie rynku przemawia sytuacja na indeksie S&P.
Spadki zostały zatrzymane przez… nic innego jako ulubioną średnią traderów za oceanem czyli średnią z dwustu okresów.
Spójrzmy na H4 i chirurgiczną precyzję.

Indeks S&P H4

Co więcej, wykres piętnastominutowy gdzie po relatywnie dynamicznym wybiciu średniej, doszło do książkowego re-testu wygląda równie zachęcająco:

Indeks S&P M15

Pomijając indeksy, w dniu dzisiejszym przyglądał się będę również kawie, która znajduje się obecnie w silnym impulsie wzrostowym.
Szczególnie atrakcyjna dla mnie strefa, znajduje się w zakresie 128.24-129.66
Jeśli pojawi się reakcja i jakiekolwiek oznaki słabości spróbuję rozegrać ją z zachowaniem współczynnika R:R 1:10.

Kawa wykres tygodniowy

Podsumowanie

Gdybym to ja miał podjąć decyzję w jaki sposób poruszać dziś indeksami, zacząłbym od wzrostów na Daxie. W tym czasie indeksy amerykańskie miałyby okazję do testu szczytów, po czym nastąpiłaby zmiana kierunku i zapoczątkowanie marszu na oznaczone cele dla pozycji krótkich. Zapoczątkowanie – na to słowo należy zwrócić szczególną uwagę. Z racji imienin Mikołaja nie zrealizowałbym dolnych poziomów podczas dzisiejszych sesji, chyba że sytuacja wymknęłaby się z pod kontroli. Po skutecznym zniechęceniu strony preferującej pozycje krótkie, dokonałbym częściowego zrzutu, aby po weekendzie otworzyć się luką w dół i ubrać „domykaczy luk” w pozycje długie. Pytanie brzmi: Gdzie znajduje się poziom, który skutecznie zniechęci niedźwiedzi?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły