Kurs dolara australijskiego i kurs dolara nowozelandzkiego wystrzelił dzięki dobrym danym z Chin

Kurs dolara nowozelandzkiego umocnił się w stosunku do dolara amerykańskiego aż o 1,3% dzięki czemu para walutowa NZD/USD osiągnęła 4-miesięczne maksimum na poziomie 0,6506 dolara po publikacji zaskakująco dobrych danych odnośnie chińskiej aktywności przemysłowej. Również kurs dolara australijskiego względem dolara amerykańskiego zyskał 0,8% a para AUD/USD handluje już obecnie w pobliżu poziomu 0,6820 dolara.

Najnowsze dane z Chin pokazały że w listopadzie aktywność chińskiego przemysłu urosła w najszybszym tempie od prawie trzech lat. Opublikowany nad ranem wskaźnik PMI dla przemysłu według Caixin wzrósł do poziomu 51,8 pkt, podczas gdy konsensus analityków przewidywał wzrost jedynie na poziomie 51,4 pkt. Składowe tego wskaźnika wskazują również na znaczny wzrost nowych zamówień oraz produkcji fabrycznej.

Dolar nowozelandzki zwany potocznie przez inwestorów ,,Kiwi”, na cześć narodowego symbolu Nowej Zelandii, dostał również dodatkowe wsparcie  ze strony lokalnego rządu. W sobotnim wystąpieniu minister finansów Grant Robertson zapowiedział, że rząd Nowej Zelandii planuje znaczny wzrost wydatków na infrastrukturę, wykorzystując niskie koszty finansowania zewnętrznego do „budowy” kraju.

Z technicznego punktu widzenia kurs pary NZD/USD wybił się dzisiejszym, silnym ruchem wzrostowym ponad dwa poziomy oporu zlokalizowane na 0,6450 dolara oraz 0,6490 dolara, gdzie również przebiega linia 200-okresowej średniej kroczącej. Jeśli parze uda się zakończyć dzień ponad tymi poziomami to będzie to mocny sygnał do dalszych wzrostów kursu w stronę poziomu oporu na 0,6725 dolara, a nawet do silnej strefy oporu zlokalizowanej pod lipcowymi szczytami na poziomie 0,6788 dolara.

Kurs pary NZD/USD, dzienny

Z technicznego punktu widzenia po dzisiejszym wybiciu kursu, para AUD/USD walczy obecnie z linią średnioterminowej, 50-okresowej średniej kroczącej przebiegającej w pobliżu poziomu 0,6812 dolara. Po jej przebiciu kurs będzie miał otwartą drogę w stronę strefy oporu zlokalizowanej pod poziomem 0,6894 dolara.

Kurs pary AUD/USD, dzienny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o