sobota, 16 stycznia, 2021

Kolejne spadki GBPPLN, mocno w dół. Korekta dotknęła również kursów USDPLN, EURPLN i CHFPLN

Polecane

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...

Delta i skumulowana delta. Czy na pewno to dobrze interpretujesz?

Czy bardzo ujemna delta oznacza, że cena będzie spadać? Czy skumulowana delta -1000 w ujęciu dziennym na DAX oznacza,...
Hubert Oleszczuk
Hubert Oleszczuk
Analityk PoznajRynek.pl. Zajmuje się przekazywaniem informacji bieżących z kraju i zagranicy. Jego celem jest pisać w prosty sposób, nawet o trudnych zagadnieniach.

Przyjrzyjmy się temu, jak kursy walut otwierają nowy tydzień. Sprawdzimy kursy dolara USDPLN, euro EURPLN, franka CHFPLN oraz funta GBPPLN . Data aktualizacji cen 08:57, 16.09.2019.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy
Dolar amerykański USDPLN 3,9057
Euro EURPLN 4,3236
Frank Szwajcarski CHFPLN  3,9466
Funt Szterling GBPPLN 4,8613

Kurs Dolara (USDPLN)

Cena jednego dolara wynosi dziś 3,9025 zł. W piątek para osunęła się poniżej wsparcia 3,9132 pogłębiło ostatnią falę spadków. Ubiegłotygodniowe minimum wypadło na poziomie 3,8932 i jest to obecnie ważny punkt wsparcia. Po weekendzie notowania otworzyły się luką wzrostową i przebywamy obecnie w fazie korekty wzrostowej. Wsparcie z piątku 3,9132 jest obecnie punktem oporu.

Kurs Euro (EURPLN)

Za jedno euro należy zapłacić 4,3236. Podobnie jak w przypadku dolara, dzisiejszy dzień rozpoczęły wzrosty, jednak w ostatnich godzinach widzimy cofnięcie. Piątkowe przełamanie wsparcia 4,33 otworzyło parez drogę do dalszych spadków.

Kurs Franka (CHFPLN)

Po otwarciu się rynku, frank do złotówki wszedł w fazę korekty wzrostowej która na ten moment wydaje się być zakończona. Przetestowany został opór 3,9481, który był ważną strefą popytowo-podażową. Poziom wsparcia znajduje się przy 3,9330 . Jeden frank kosztuje obecnie 3,9466 zł.

Kurs Funta (GBPPLN)

Za funta należy dzisiaj zapłacić 4,8613 zł. Możemy zaobserwować korektę, po ostatnich wzrostach. Ostatnie wybicie ponad 4,87 było krótkotrwałe, a para po dzisiejszym otwarciu znów weszła w wąski zakres konsolidacji. Punkt wsparcia znajduje się na poziomie ok. 4,85.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Nie daj się wrobić! Oszustwo i wyłudzenie pieniędzy metodą na „KNF”

W ostatnim czasie do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) wpływa coraz więcej sygnałów dotyczących działalności osób które posługują wizerunkiem...

Podobne artykuły