piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Kiepskie informacje dla niedźwiedzi. Byki przed dużą szansą. Indeks DAX

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Przedostatnie okrążenie

Obóz byków na okrążenie przed weekendem wydaje się mocny i obejmuje prowadzenie.

Czwartkowa sytuacja na DAX trudna do jednoznacznej oceny i jeśli o mnie chodzi, ewentualne setupy będą zagrywane ze zmniejszonym zaangażowaniem. Z jednej strony aktualny setup tygodniowy z celami oznaczonymi we wtorek. Z drugiej strony zrealizowany wczoraj książkowo MWR którego celem jest poziom w okolicach 13300, który założeniem cyklu gdyby miał ochotę rozkręcić się na dobre, zafundowałby nam poprawienie ostatnich szczytów na Dax. Założeniem tygodniowego cyklu jest ruch w ostatnie 2 dni tygodnia, w przeciwnym kierunku do ruchu z pierwszych dwóch dni tygodnia. Warunkiem jest wykonanie MWR w środę i takie nastąpiło.

Gdzie te cła?

Tylko gdzie to napięcie w relacji USA-EU zostało rozładowane? Rozpłynęło się?

A może stwierdzili tak: Damy info, o planach wobec Europy, bo przecież wypadałoby zgolić stary kontynent i zobaczymy jak zareagują. Zobaczyli pierwsze wstrząsy na rynku i w obawie przed zamknięciem skali Richtera przyciszyli sprawę, a teraz siedzą i rachują co im się bardziej opłaca, cła?

Czy rynki na dzień dobry 10% w dół? Możliwe, że informacja wypłynęła jedynie aby szlachta mogła załadować się po dobrych cenach przed kolejnymi szczytami wspieranymi przez Mikołaja…

Nie zanudzaj

Dziś oszczędzę Wam anegdot i dialogu z samym sobą, choć w mojej głowie spory kocioł. Szczególnie irytuje mnie chodzenie rynku w ślad za tweetami 🙂

Jeśli DAXowe byki podczas dzisiejszej sesji nie chcą stawić czoła torreadorom, nie powinni dopuścić do spadku poniżej poziomu 13110-13120, chyba że chwilowo. Z tego poziomu powinni zacząć rozgrywać kontrę.

Byki na Dax

Wybicie tego poziomu oznacza szansę do przejęcia inicjatywy przez nas, niedźwiedzi i realizację poziomów w które celowaliśmy przez ostatnie dwie sesje. Co jednak jeśli oznaczona strefa powstrzyma spadki?

Wówczas powstanie okazja dla byków  do zbadania poziomu 13288, który z każdym dniem, wygląda bardziej atrakcyjnie..

Target byków DAX

I wszystko było by ładnie i klarownie gdyby nie jeden problem…

W momencie akceleracji wzrostów w oznaczonym kierunku, Bollinger utworzy sygnał wzrostowy na D1, a że przeciw temu Panu grać nie zamierzam, moje pozycje krótkie zostaną wstrzymane do momentu realizacji targetu jaki wygeneruje ewentualny sygnał, bądź jego zanegowania.

Bollinger D1

Posiadam niewielkie pozycje krótkie zawarte wczoraj na poziomie 13160.

Jeśli strefa oznaczona jako okazja dla byków  zostanie potwierdzona, nie pozostanie mi nic innego jak na tym poziomie się odwrócić.

Jeśli pierwszy ruch po otwarciu kasowego w dniu dzisiejszym  będzie stanowić 50 pkt w górę, nie testując przed 9:00 oznaczonej przeze mnie strefy, odpuszczę dziś.

Podsumowując gdybym kierował rynkiem, rozpocząłbym od zejścia na poziom 13100-13122, nabrał niedźwiedzi i podłechtał im ego, po czym cały dzień powoli dokręcał śrubę do góry.

Mimo, że sam jestem niedźwiedziem właściwie od miesięcy, to udało mi się wypracować mechanizm pozwalający ubierać skórę byka w takie dni, i podążać razem z nimi. Trwałe wybicie oznaczonego poziomu, jest dla mnie jednoznaczne z niewykorzystaną przez zwolenników pozycji długich okazją  i plany z poprzednich dni wracają do gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły