GBP/JPY narusza opór, USD/TRY kontynuuje spadki: analiza techniczna na 29/11/2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliottFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kurs GBP/JPY powyżej 61% zniesienia Fibonacciego

analiza techniczna gbp/jpy

Strona popytowa na parze GBP/JPY nie daje za wygraną i ponawia próby wybicia poziomu 141.49 pomimo bardzo dobrze widocznej potencjalnej formacji cenowej Podwójnego Szczytu. Próby te przyniosły rezultat i obecnie kurs GBP/JPY znajduje się powyżej poziomu 61% zniesienia Fibonacciego na 140.33 oraz powyżej poziomu oporu technicznego na 141.49, gdyż szczyt lokalny został podwyższony do poziomu 141.78. Niemniej jednak warto zauważyć, że ruch wzrostowy został wykonany przy minimalnym rozkładzie momentum i widoczna jest już dywergencja spadkowa pomiędzy ceną a momentum. Ponadto, z punktu widzenia teorii fal Elliotta, ruch wzrostowy mógłby być zakończeniem trójfalowej korekty wzrostowej niższego rzędu składającej się na falę 2 wyższego rzędu, tak więc cały czas oczekuję zakończenia ruchu korekcyjnego i ponowienia spadków zgodnie z falą impulsywną oznaczoną na wykresie jako fala 1 z dołkiem na poziomie 126.53.

Kurs USD/TRY odbija się od poziomu oporu technicznego

analiza techniczna usd/try

Wszystko wskazuje na to, że fala (b) korekty spadkowej niekoniecznie musiała zostać zakończona na poziomie 5.6805, gdyż obecnie rozwijający się ruch horyzontalny niespecjalnie nadaje się do oznaczenia jako fala (c) korekty. W tym ruchu kurs USD/TRY zawędrował do poziomu 5.7902, gdzie rynek wyrysował formacje świecową Spadającej Gwiazdy, która jest potencjalnym sygnałem odwrócenia lokalnego trendu wzrostowego. Rynek zareagował zgodnie z sygnałem świecowym i tak oto mamy odwrócenie lokalnego trendu wzrostowego i powrót do spadków. Następnym poziomem docelowym dla niedźwiedzi jest poziom dołka na 5.6805 i poziom ten może zostać naruszony o ile rynek nabierze odpowiednio dużego momentum. Na wyższych interwałach czasowych sytuacja rynkowa też nie jest za bardzo jednoznaczna, gdyż kurs USD/TRY pozostaje w obszarze konsolidacji zlokalizowanej między poziomami 5.7926 – 5.6781. Pozostaje czekać na bardziej konkretne określenie się rynku w którą stronę zamierza podążać.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o