Gaz ziemny oraz Ropa WTI kończy tydzień na krawędzi overbalance

Rynkiem FOREX zainteresowałem się w roku 2015. Tworząc analizy, opieram się wyłącznie na zasięgach (ATR), oraz układach Overbalance (OB). Takie podejście do rynku pozwala mi uzyskać przewagę. Mój trading jest bardzo agresywny, a śledzić wszystkie zagrania można w tym miejscu, wraz z ponad dwustoma innymi subskrybentami mojego profilu VezoriWariat

Gaz ziemny na krawędzi OB.

Piątkowa sesja dla gazu ziemnego kończy się testem krawędzi overbalance przy cenie 2.236. Standardowo tak jak przy poprzednim moim zagraniu, poczekam na otwarcie sesji w poniedziałek, aby uniknąć straty na luce cenowej. Pozycja zostanie zawarta od razu, gdy tylko rynek zostanie otwarty. Celem będzie nowy szczyt na poziomie 2.771.


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę


Złoto wybija z konsolidacji przy krawędzi ATR!

Aktualnie widzimy silny impuls wzrostowy na tym walorze, który wyniósł 12 dolarów w przeciągu zaledwie czterech godzin handlu. Tak silne impulsy dają znakomite warunki do piramidowania pozycji, co widzimy na załączonym obrazku.

Jeśli zmienność na tym surowcu utrzyma się, zamierzam celować nawet w  poziom 1520$ za uncję. Pierwszym celem piramidy, gdzie na pewno zamknę przynajmniej 50% pozycji, jest nowy szczyt w okolicach 1479$ za uncję złota.

Ropa WTI na krawędzi Overbalance!

Jest to już kolejny układ, który rozgrywam na tym walorze. Inne takie zagranie możemy znaleźć TUTAJ. Tym razem wyjścia zamierzam szukać znacznie niżej, niż na nowych szczytach z racji bardzo dynamicznego ruchu spadkowego. Celem będzie cena 57.09 wynikająca z kilku wcześniej powtarzających się zasięgów o rozpiętości 210pkt.

Zobacz także: Wstęgi Bollingera na niemieckim indeksie. Cykl #1.

EUR/ZAR pod krawędzią OB.

Na tej parze walutowej mamy następną próbę zagrania na tym walorze, poprzednie pozycje nie miały znacznych impulsów, przez co były zamykane w trakcie małych zysków, BE, bądź też drobnych stop lossów. Tymczasem liczę na silny impuls przynajmniej do ceny 16.432. Jeśli natomiast spadkowy overbalance zostanie przełamany, celem będzie cena 16.80 albo nawet nowe szczyty na poziomie 17.00

Treści zawarte w niniejszym artykule nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów i wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206). Informacje zawarte w artykule mają charakter wyłącznie edukacyjny i bazują na subiektywnym spojrzeniu autora. W związku z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule. Przed wykorzystaniem zawartych w artykule informacji do celów inwestycyjnych każdy powinien we własnym zakresie określić ryzyko strat, konsekwencje szybko zmieniających się czynników rynkowych a także konsekwencje prawne i podatkowe potencjalnych transakcji – wykorzystując swoją wiedzę i informacje inne niż zawarte w powyższym artykule. Ostateczna decyzja i konsekwencje zawarcia jakiejkolwiek transakcji należą każdorazowo wyłącznie do widza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o