Analiza techniczna USDTRY i Ropy WTI na 12.06.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Ropa WTI przerała walkę z oporem

Na rynku Ropy WTI, po ustanowieniu dołka fali B wyższego rzędu, nastąpiło odbicie o charakterze impulsywnym do poziomu oporu technicznego na 54.83. Odbicie to miało nawet dość impulsywny charakter, ale na razie nie było poparte momentum wystarczającym do wybicia oporu. Dlatego też cena zawróciła i w drodze na południe wybiła krótkoterminową linię trendu w okolicach 52.50. Następnym poziomem docelowym będzie 51.21, ale najważniejszym obecnie poziomem jest dołek fali B wyższego rzędu, czyli poziom 50.58. Jego naruszenie spowoduje zmianę scenariusza falowego z WXY na WXYXZ, czyli wydłużenie fali korekty spadkowej B do jeszcze niższych poziomów cenowych. Z drugiej strony, jeżeli poziom wsparcia na 50.58 nie zostanie naruszony, to nadal jest szansa no kontynuację niedawno zapoczątkowanych wzrostów, czyli możliwość dalszego rozwinięcia fali C wyższego rzędu. Warto zatem obserwować zachowanie ceny na tych poziomach, gdyż od ich rozegrania będą zależały następne ruchy cenowe na tym walorze.

USDTRY zakończył książkowo wybicie dołem z formacji Trójkąta

Na parze USDTRY spadki po wybiciu z formacji Trójkąta osiągnęły poziom 161% ekspansji Fibonacciego fali (a) mierzonej od szczytu fali (b), czyli jest to przykład książkowy technicznego zachowania rynku wraz z respektowaniem projekcji poziomów docelowych. Cena odbiła się od poziomu 5.6595 i zaczęła marsz w górę, ale utknęła pod oporem technicznym na 5.8596. Niemniej jednak cena nadal znajduje się powyżej krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, co zarazem stwarza nadzieję na dalsze wzrosty. Z punktu widzenia teorii fal Elliotta, będzie to fala X korekty wzrostowej wyższego rzędu i ma jeszcze ona pole do wzrostów. Następne poziomy docelowe są zlokalizowane na 5.9226 oraz 5.9821. Po zakończeniu wzrostów w fali X rynek powinien wykonać kolejną falę spadkową, czyli falę Y, celem oczywiście domknięcia całego cyklu spadkowego wyższego rzędu. Dominującym trendem na wyższych interwałach jest nadal trend wzrostowy, tak więc inwestorzy długoterminowi mogą nadal spodziewać się wybicia nowych szczytów po zakończeniu całego spadkowego cyklu korekcyjnego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o