Analiza techniczna Ropy WTI i Złota na 17.09.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Ropa WTI wzrasta 12% w ciągu jednego dnia

Wszyscy, którzy z uwagą i zaangażowaniem śledzą moje analizy poszczególnych walorów, nie powinni i mam nadzieję, że nie byli zaskoczeni gwałtownymi i dynamicznymi wzrostami kursu Ropy WTI w ostatnich dniach. Powodem dla braku zaskoczenia powinien być czysty obraz techniczny rynku wraz z dokonaną analizą za pomocą teorii fal Elliotta. W czasie moich ostatnich analiza postulowałem zakończenie korekty spadkowej w fali (ii) na poziomie $52.94 i możliwe rozpoczęcie wzrostów w impulsywnej kontynuacji lokalnego trendu do poziomu $63.93. Zasięg docelowy dla fali (iii) niższego rzędu nie został jednak osiągnięty, gdyż jak do tej pozy lokalny szczyt został ustanowiony na poziomie $63.63, tak więc brakło 30 centów do uderzenia w poziom. Niedaleko tego poziomu znajduje się także 161% ekspansji Fibonacciego fali (iii), czyli poziom $64.05, więc obydwa te poziomu będą stanowić praktycznie idealne miejsce do zakończenia fali (iii) niższego rzędu i rozpoczęcia korekty fali (iv). Z punktu widzenia teorii fal Elliotta, najważniejszym poziomem na wykresie jest obecnie poziom szczytu fali (i) na $57.47 a jego naruszenie oznaczać będzie zakończenie impulsywnych wzrostów.

 

Korekta na Złocie może się niebawem pogłębić

Trwająca już siedem tygodni korekta spadkowa kursu Złota może niebawem zanotować nowy lokalny dołek. Ruch spadkowy z poziomu szczytu fali 3/C wyższego rzędu na $1,564 nadal jest rozwijany. Rynek zakończył już falę A korekty spadkowej na poziomie $1,492, a potem próbował odbić w kierunku lokalnego poziomu oporu technicznego zlokalizowanego na poziomie $1,525. Poziom ten został naruszony, ale kontra strony podażowej wyrysowała wyraźną formację Objęcia Bessy na interwale H4 i kurs Złota spadł ponownie do poziomu $1,492. Jak do tej pozy cena utrzymuje się ponad tym poziomem, ale wydaje się kwestą czasu, zanim i ten poziom wsparcia zostanie naruszony. W razie jego wybicia dołem, następne poziomy wsparcia to $1,489 i $1,486. Kolejny jest zlokalizowany dopiero na $1,453.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o