piątek, 29 marca, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Analiza techniczna EURUSD oraz indeksu SP500 na 20.03.2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

EURUSD – czy spadki wreszcie nadejdą?

Na rynku EUR/USD zaktualizowane zostało oznaczenie fal Elliotta po tym, jak fala (4) nałożyła się na dołek fali (1), co jest sprzeczne z regułami teoretycznymi. Wobec zaistniałej sytuacji impulsywny scenariusz spadowy został unieważniony, a obecny licznik prezentuje się następująco: dołek fali 1/A pozostaje niezmieniony na poziomie 1.1233, po nim mamy pierwszą falę korekty (Podwójny Zyg-Zak) w fali oznaczonej teraz jako fala W ze szczytem na poziomie 1.1419. Następnie, zejście w dół to kolejna fala korekty (a nie jak wcześniej zakładano impulsu) w formie Podwójnego Zyg-Zaka z dołkiem na poziomie 1.1176. Ostatnia fala wzrostowa jest również ruchem korekcyjnym w formie Podwójnej Trójki, czyli cała fala 2/B będzie korektą złożoną WXY. Warto tutaj zwrócić uwagę na jeszcze jedną możliwość: w fali Y cały czas dopuszczalny jest jeszcze jeden wewnętrzny cykl wzrostowy Z, o ile prędzej rynek nie wybije poziomu 1.1292 i taki właśnie scenariusz, naruszający ten poziom, oznaczyłem na wykresie. Przypominam, że spadki muszą mieć charakter impulsywny, aby można było mówić o zakończeniu fali 2/B na zadanym poziomie docelowym już obecnym na rynku.

S&P500 – nadchodzą ciekawe sesje


Odmienna sytuacja panuje na indeksie szerokiego rynku SP500, gdzie cena zachowuje się zgodnie z przewidywaniami: osiągnęła ona poziom docelowy 127% zewnętrznej projekcji Fibonacciego na poziomie 2845, a nawet lekko go naruszyła ustanawiając nowy lokalny szczyt na poziomie 2858 punktów. Po dotarciu do poziomu docelowego cena gwałtownie zawróciła i aktualnie testuje poziom wsparcie technicznego na 2825. Wybicie poniżej tego poziomu, a także poniżej całej strefy zlokalizowanej między poziomami 2825 – 2813 będzie pierwszym potwierdzeniem faktu, że szczyt na poziomie 2858 jest końcem fali (b) korekty i teraz należy spodziewać się spadków korekcyjnych w fali (c). Na chwilę obecną spadki w fali (c) powinny mieć charakter impulsywny, a wtedy cała korekta mogłaby mieć formę Korekty Prostej Nieregularnej ABC. Aby się o tym przekonać, musimy teraz bacznie śledzić rozwój wydarzeń na rynku SP500.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Antyki, jak zacząć i na co zwracać uwagę przy inwestycji

Inwestowanie w antyki - jak zacząć? Inwestowanie w antyki to nie tylko pasja, ale również sposób na pomnażanie kapitału. W...

Podobne artykuły