piątek, 29 marca, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Analiza techniczna DAX i Złota na 18.06.2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

DAX pozostaje w konsolidacji horyzontalnej

Niemiecki indeks giełdowy DAX nadal znajduje się w wąskiej strefie konsolidacji horyzontalnej. Utworzone pięć fal wzrostowych ze szczytem na poziomie oporu technicznego na 12 228 punktów wskazuje na zakończenie impulsywnego cyklu wzrostowego oraz na dobry czas do rozpoczęcia korekty. Jak do tej pory rynek zszedł do poziomu 12 046 i jest to najgłębsza korekta spadkowa w trendzie wzrostowym, będąca jednocześnie oznaką wykonywania innego cyklu korekcyjnego, niebędącego już częścią impulsu wzrostowego. Widoczna jest także zaznaczona na wykresie krótkoterminowa linia oporu technicznego, tak więc dopiero jej wyraźne wybicie oraz wybicie górą poziomu oporu technicznego będzie sygnałem technicznym do kontynuacji wzrostów. Te muszą w końcu wystąpić, gdyż do zakończenia całego cyklu potrzeba jest jeszcze jedna fala wzrostowa, czyli w obecnej nomenklaturze fala (c). Przypomnę tylko, że na większych interwałach czasowych korekcyjny cykl wzrostowy w fali X został zakończony na poziomie 12 464 (szczyt obecnej fali (a)), natomiast scenariusz, który widać na wykresie i który jest przez nas na bieżąco śledzony i aktualizowany to scenariusz z licznikiem alternatywnym zakładającym jeszcze jedną falę wzrostową (c).

Złoto wybija górą, ale na jak długo?

Rzućmy jeszcze okiem na rynek Złota, gdyż cena potwierdziła zakładany scenariusz falowy korekty fali (2)/(a). Po chwilowym wybiciu szczytu fali (1) i dojściu do poziomu $1,352 cena szybko zawróciła, żeby zejść niżej do poziomu wsparcia starej fali (iv) niższego rzędu na $1,324. Ten rodzaj korekty nieregularnej został oznaczony prawidłowo jako korekta abc i po jej zakończeniu cena znowu wybiła górą kolejny szczyt. Cały czas jednak jest jeszcze w użyciu licznik alternatywny, zakładający nieco większą niż do tej pory korektę fali (2), w którym zakończona na poziomie $1,324 fala (a) byłaby tylko jej częścią. Ostatnie wybicie w górę do poziomu $1,361 byłoby zatem falą (b) korekty, pozostała w tym liczniku jeszcze fala (c). Ten scenariusz zostaje unieważniony jak tylko cena zrobi nowy szczyt powyżej poziomu $1,361.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Antyki, jak zacząć i na co zwracać uwagę przy inwestycji

Inwestowanie w antyki - jak zacząć? Inwestowanie w antyki to nie tylko pasja, ale również sposób na pomnażanie kapitału. W...

Podobne artykuły