czwartek, 25 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Złoto nadal straszy słabością, Ropa WTI testuje opór: analiza techniczna na 06/11/2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliottFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Złoto ponawia spadki w kolejnej fali impulsu

analiza techniczna złota

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Kurs Złota zachowuje się zgodnie na nakreślonym w poprzednich analizach scenariuszem rynkowym, w którym do zakończenia korekty fali 4 głównego cyklu brakuje jeszcze kilku fal spadkowych. Od tego czasu kurs Złota znajduje się w lokalnym trendzie spadkowym i nadal nie wykazuje żadnych oznak wzrostów. Po zakończeniu ostatniego podejścia pod poziom oporu technicznego, który to z krótkoterminowego punktu widzenia jest ważny, kurs Złota zawrócił po wyrysowaniu fali b niższego rzędu. Omawiany poziom oporu technicznego jest zlokalizowany na $1,520 a szczyt potencjalnej fali b został utworzony na poziomie $1,518, więc nie było mowy o naruszeniu tego poziomu. Niedźwiedzie zareagowały bardzo sprawnie, spychając kurs Złota do poziomu dołka fali a niższego rzędu na poziomie $1,482 i od tamtej pory kurs Złota oscyluje wokół tego poziomu. Następna zatem do wykonania pozostaje fala c niższego rzędu, której część już widzimy na wykresie. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że fala c nadal nie wygląda na zakończoną i następne poziomy docelowy dla tej fali to $1,477, a nawet $1,464.

Ropa WTI pod poziomem oporu technicznego

analiza techniczna ropy wti

Kurs Ropy WTI jak do tej pory nie zamierza kontynuować potencjalnej formacji cenowej Niedźwiedziej Flagi i spokojnie wspina się coraz wyżej w kierunku kluczowej strefy krótkoterminowego oporu technicznego zlokalizowanego między poziomami 56.71 – 57.47. Wybicie tej strefy oporowej będzie oznaczało w praktyce unieważnienie scenariusza spadkowego opartego o formacje cenową Niedźwiedziej Flagi i kontynuację ruchu wzrostowego. Będzie to także sygnałem do wcześniejszego niż zakładano zakończenia fali (C) wyższego rzędu w fali B głównego cyklu na poziomie 50.99. W razie wybicia strefy oporu górą kolejny poziom docelowy znajduje się na 58.60, tuż poniżej poziomów 60.30 oraz 60.90, więc jest potencjalna przestrzeń do wzrostów dla byków i właśnie dlatego warto obecnie obserwować rozegranie przez uczestników rynku wymienionej strefy oporu technicznego.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Inwestowanie w nieruchomości, klucz do stabilności finansowej

Inwestowanie w nieruchomości: klucz do stabilności finansowej Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpopularniejszych form lokowania kapitału. Dlaczego? Przede wszystkim...

Podobne artykuły