piątek, 19 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Złoto nadal pod oporem, Ropa WTI testuje kanał: analiza techniczna na 20/11/2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliottFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Kurs Złota nie zamierza spadać (przynajmniej na razie)

analiza techniczna złota

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Sytuacja na rynku Złota po wykonaniu dołka fali A zakończonej formacją świecową typu Pin Bar jest nadal pro wzrostowa, aczkolwiek scenariusz falowy nie zakłada utworzenia się jakiegoś nowego trendu wzrostowego. Cykl wzrostowy jest obecnie korekcyjny, a falą korekty jest fala B wyższego rzędu. Ostatnim poziomem oporu technicznego, na którym fala B może się zakończyć jest poziom $1,477. Zaraz nad tym poziomem usytuowane jest 50% zniesienie Fibonacciego na $1,482. Kolejne zniesienie Fibonacciego to 61% i jest ono zlokalizowane na poziomie $1,490. To są potencjalne poziomy do zakończenia fali B wyższego rzędu, natomiast sama forma tej korekty może być Zyg-Zakiem. Po ewentualnym zakończeniu korekty prostej w fali B, rynek powinien wykonać jeszcze jedną falę spadkowa, czyli według obecnego scenariusza falę C wyższego rzędu. Fala ta powinna wybić dołek fali A zlokalizowany na poziomie $1,445. Po zakończeniu fali C cykl spadkowy powinien zostać zakończony i rynek będzie gotowy do wzrostów.

Kurs Ropy WTI gwałtownie spada do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego

analiza techniczna ropy wti

Po dwutygodniowej walce z obszarem podaży zlokalizowanym pomiędzy poziomami 56.71 – 57.47, kurs Ropy WTI w końcu na chwile zdołał utworzyć nowy lokalny szczyt na poziomie 58.15. Formacja świecowa Spadającej Gwiazdy/Doji, utworzona na końcu tego ruchu wzrostowego nie była pozytywnym sygnałem kontynuacji wzrostów, wręcz przeciwnie. Kurs Ropy WTI bardzo szybko zareagował na zwiększoną aktywność niedźwiedzi i dynamicznie powrócił do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego w okolicach poziomu 55.30. Poziom ten został już naruszony, gdyż rynek utworzył nowy dołek na poziomie 55.15. Obecnie dolne ograniczenie kanału wzrostowego jest nadal testowane. W przypadku kontynuacji spadków, następne poziomy docelowe dla niedźwiedzi to 54.94 oraz 53.69. W przypadku odbicia wzrostowego najbliższy poziom oporu technicznego znajduje się na 55.80. W obecnych warunkach rynkowych preferowany jest scenariusz spadkowy, który jest zgodny z obecnym licznikiem falowym.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Inwestowanie w spółki z sektora e-Commerce – potencjał wzrostu i ryzyka

E-commerce, czyli handel internetowy, stał się kluczowym segmentem gospodarki globalnej, nieustannie rosnącym i zmieniającym się w odpowiedzi na rosnące...

Podobne artykuły