poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

W których grach dzieci są najbardziej narażone na przemoc i toksyczność?

Polecane

Poznaj Rynek
Poznaj Rynek
Poznajrynek.pl to portal finansowy z zakresu inwestycji. Znajdziesz tutaj wszystko co dotyczy szeroko rozumianych finansów – świeże wiadomości, opisy strategii, posty edukacyjne, analizy rynku Forex, akcji i towarów. Doskonale rozumiemy, że zebranie wszystkich istotnych informacji zabiera nam cenny czas i w efekcie podejmujemy gorsze decyzje. Dlatego z myślą o Tobie i tysiącach innych osób, PoznajRynek.pl daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się dzieje na rynkach.

Toksyczność gier wideo to powszechny i gorący temat. Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył rywalizacji w grach online, wie, że mogą one wywoływać u graczy wiele emocji, niekoniecznie pozytywnych.

Przemoc w grach dotyka tak naprawdę każdego. Ale ponieważ ofiarami są najczęściej dzieci i nastolatki, to co się dzieje jest chętnie badane przez ekspertów z różnych dziedzin, w tym psychologów i socjologów.

Niedawno temat ten trafił na portal społecznościowy Reddit, gdzie wywołał silną reakcję społeczności. Kilka dni temu amerykański kanał telewizyjny MSNBC przedstawił intrygujący wykres ilustrujący gry, w których dzieci w wieku od 10 do 17 lat są najczęściej nękane. To właśnie ten aspekt poruszył wielu graczy. Przejdźmy więc do konkretów.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Czy Valorant jest najgorszą grą dla dzieci pod względem nękania?

Pierwszy na tej liście jest Valorant, taktyczna strzelanka od Riot Games. Według ankiety, co najmniej 80% graczy doświadczyło znęcania się. Kolejne miejsca zajmują Dota 2 (71%) i Fortnite (66%).

Poza rankingiem znalazły się takie gry jak Destiny 2 (65%), PUBG: Battlegrounds (65%), World of Warcraft (64%), Call of Duty (63%), Final Fantasy XIV Online (61%). Grand Theft Auto zamyka łańcuch z wynikiem 60%. Warto zauważyć, że wiele z tych gier znajduje się w rankingach najlepszych gier, o których można przeczytać całość w Ranking-Online.pl. Wielu rodziców jest przeciwnych umieszczaniu takich gier w rankingach ze względu na ich toksyczną społeczność.

Według społeczności graczy ranking ten ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Wielu użytkowników Reddita słusznie zwróciło uwagę, że w zestawieniu zabrakło League of Legends, jednej z najpopularniejszych gier na świecie, która słynie z toksycznej i złożonej społeczności.

Rodzicom, których dzieci grają w takie gry, zaleca się wykonanie następujących czynności:

• Wyłączyć czat w grze na koncie. W ten sposób dziecko nie będzie mogło widzieć wiadomości od innych użytkowników. Oczywiście nie jest to zbyt wygodne, ponieważ gry są kooperacyjne. Z drugiej strony, dziecko nie będzie widzieć toksycznych wiadomości wysyłanych przez innych użytkowników. Aby zsynchronizować się z zespołem, możesz użyć pingów.

• Wyjaśnij dziecku, że toksyczni użytkownicy po prostu nie wiedzą, jak pracować w zespole. O wiele bardziej odpowiednie i pomocne jest pisanie rekomendacji niż raniących słów, w końcu celem jest wygrana zespołu.

• Poleć swoim dzieciom inne gry, w których konkurencja nie jest tak wysoka. W ten sposób mogą się zrelaksować i cieszyć grą.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły