Szok!! Złotówka umacnia się po wyroku TSUE. Kurs franka zdecydowanie niżej, kurs dolara znacznie poniżej 4 PLN!!!

Zobaczmy jak wygląda kolejny dzień na rynku walutowym. Przyjrzymy się kursom dolara USDPLN, euro EURPLN, franka CHFPLN oraz funta GBPPLN . Data aktualizacji cen 10:11, 03.10.2019.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy
Dolar amerykański USDPLN 3,9821
Euro EURPLN 4,3468
Frank Szwajcarski CHFPLN 3,9680
Funt Szterling GBPPLN 4,8776

Kurs Dolara (USDPLN)

Kurs dolara wczoraj notował duże spadki, a wartość waluty spadła ponownie poniżej 4 zł. Obecnie za jednego dolara należy zapłacić 3,9821 zł. Pisaliśmy ostatnio o istotności dwóch poziomów, 3,9962 oraz 4,0198, a jeżeli rynek wybiłby jeden z tych poziomów to doszłoby do dynamiczniejszego ruchu. Targetem po wybiciu dołem 3,9962 był dla nas poziom 3,9725, wynikający z symetrii, który wczoraj został prawie osiągnięty (zobaczcie wczorajszy artykuł w którym to opisywaliśmy, zabrakło 4 pips) lecz dziś po wyroku TSUE został zdecydowanie przebity. Rynek obecnie jest bardzo zmienny i poczekamy do jutrzejszego dnia na dalszą ocenę.

Kurs Euro (EURPLN)

Za jedno euro należy dziś zapłacić 4,3468 zł. Kurs Euro, podobnie jak inne pary złotówkowe rozpoczął dynamiczny ruch do dołu. Patrząc na większy interwał przebywamy wciąż w konsolidacji pomiędzy 4,33 a 4,40 lecz z perspektywy intraday możemy wyznaczyć sekwencję niższych dołków i szczytów. Rynek obecnie jest bardzo zmienny i poczekamy do jutrzejszego dnia na dalszą ocenę.


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę.


Kurs Franka (CHFPLN)

Cena jednego Franka dzisiaj wynosi 3,9680 zł. Kurs Franka kontynuuje trend spadkowy, który po wyroku TSUE mocno przyspieszył. Znajdujemy się znacznie poniżej granicy 4 PLN lecz mocne poziomy wsparcia (strefa 3,933 – 3,9481) znajduje się już dosyć blisko. Przełamanie tych poziomów doprowadziłoby do rozkręcenia spirali spadków i pogłębienia ruchu nawet o kolejne 10 groszy.

Zobacz także: Wyrok TSUE to nie przycisk zagłady. Ponadprzeciętna zmienność na złotówce

Kurs Funta (GBPPLN)

Obecnie jeden Funt kosztuje 4,8776 zł. Kurs Funta od początku miesiąca systematycznie spada. Niejednokrotnie informowaliśmy jeszcze przed tym ruchem, że GBPPLN pokazuje swoją słabość i istnieje duża szansa na odreagowanie ostatnich wzrostów. W dniu wczorajszym osiągnęliśmy nasz drugi wyznaczony target (4,8953), a kolejne wsparcie znajduje się na poziomie 4,8710. Rynek obecnie jest bardzo zmienny i poczekamy do jutrzejszego dnia na dalszą ocenę.Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o