piątek, 5 marca, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Przecena oraz polowanie na stopy na metalach szlachetnych. Marazm na indeksach. Piątkowy przegląd rynku.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Przygotowując się do piątkowej sesji, z pewnością na dłuższą chwilę zatrzymamy się przy wykresach obrazujących zachowanie metali szlachetnych. Obserwując marazm i brak zdecydowania na indeksach, zawsze skłaniam się do poszukiwania alternatyw.
Na zmienność narzekać nie można, zwłaszcza na indeksach amerykańskich, ale nie do takiej charakterystyki ruchów niedźwiedź nas przyzwyczaił.

Złoto

Nie dziwi mnie konsekwentnie realizowany spadek na złocie, na naszym streamie z ubiegłego tygodnia wspomniałem, że spodziewam się zejścia w kierunku 1700.
Przetestowany wczoraj dołek ustanowiony 30.11.2020, zwiększa prawdopodobieństwo realizacji celu w perspektywie średnioterminowej. W mojej ocenie obrona tego poziomu  powinna przybierać charakter jedynie korekty w trendzie spadkowym. Wyjątek stanowi pojawienie się niespodziewanego czynnika, którego efektem byłaby przecena indeksów oraz wzrosty na złocie.

XAU/USD H1 – Metatrader 4

Srebro

Czy tylko ja zauważyłem zwiększenie popularności srebra w ostatnich tygodniach? Taka obserwacja zawsze nakazuje mi trzymać się z dala od instrumentu będącego obiektem wzmożonego zainteresowania. Oczywiście wśród inwestorów dominuje bycze spojrzenie, i właściwie nie ma w tym nic złego, zastanawia mnie tylko jak wiele stop lossów poleciało dzisiejszej nocy.

XAG/USD M1 Metatrader 4

Przecena o niespełna dolara  i powrót do poprzedniej wartości w zaledwie kilka minut oceniam jako typowe polowanie na stop lossy dobrze ustawionych inwestorów.

DAX

Dax oddalił się na tę chwilę na 300 punktów od szczytów z bieżącego tygodnia. Czy dogranie byczych celów to będzie niekończąca się opowieść? Tak jak zawsze zwracam uwagę aby handlując intraday nie wybiegać w przyszłość i nie tworzyć sobie scenariuszy, które później będą wywierać negatywny wpływ na nasz handel intraday i na trzeźwe, obiektywne spojrzenie. Handluję intraday- skupiam się na bieżącej sesji.

Jeśli mogę sobie pozwolić na to aby spojrzeć na dzisiejszą sesję subiektywnie, nie wydaje mi się aby niedźwiedź był w stanie kontynuować ruch spadkowy. Takie energiczne, spadkowe ruchy przychodzą zazwyczaj niespodziewanie, dlatego spodziewam się wyjścia powyżej oznaczonej strefy 13953-13968 i utrzymania handlu powyżej. Tyle jeśli chodzi o to co na pierwszy rzut oka może się wydawać, a subiektywne podejście do handlu rzadko przynosi rezultaty takie, jakie chciałoby się oglądać.

Spójrzmy więc obiektywnie:
-zejście poniżej oznaczonej strefy (zamknięcie M15 poniżej) 13903-13910 poszukiwanie pozycji krótkich
-cena powyżej i w strefie 13903-13910  poszukiwanie pozycji długich

DE30 M15 Metatrader 4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Zatrudnienie w sektorach pozarolniczych. Czy niedźwiedziom na DAX wystarczy 13800?

Dziś o godzinie 14:30 zostanie opublikowany odczyt zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych. Niejednokrotnie NFP przynosiły zwiększoną zmienność, czy tak...

Podobne artykuły