Niedzielna odprawa inwestorów – 6 października 2019 [VIDEO]

Serdecznie Państwa zapraszamy na cotygodniowy przegląd rynków na żywo z Dawidem Kowalskim. Spotkanie to organizowane jest cyklicznie co tydzień w niedzielę, tuż przed otwarciem rynków. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach na żywo.

Euro dolar (EURUSD)

Dawid Kowalski, 4exPirate
Dawid Kowalski, 4exPirate

Cały czas jesteśmy w trendzie spadkowym co powtarzamy od kilku tygodni lecz chcielibyśmy zwrócić uwagę na jedną rzecz. Patrząc na wykres tygodniowy to tak na prawdę ten rynek schodzi do dołu bardzo, ale to bardzo powoli. Nawet ostatni tydzień to było dokończenie spadków (poniedziałek), a następne 4 dni przyniosły korektę ostatniego ruchu. Zakres ruchu w ostatnich falach jest niewielki. Od dołka z poziomu 1,0880 rynkowi udało się wzrosnąć “zaledwie” do 1,0980 gdzie przebywamy obecnie. Pokazywaliśmy to już niejednokrotnie że EURUSD dociera do długoterminowego Buy zone i to co gracze teraz starają się zrobić to wyhamować spadki i być może odwrócić trend spadkowy bądź dać nam jakąś na prawdę duża korektę. Spoglądając na wysoki interwał możemy dostrzec jednak, że brakuje tutaj tak zwanego momentum. Proszę zauważyć, że po jednym tygodniu spadków, kolejny jest wzrostowy, i tak już od kilkudziesięciu dobrych tygodni. Brakuje tutaj zmienności takiej jak na przykład w kwietniu 2018 roku. Patrząc na to co się dzieje tu i teraz, EURUSD zatrzymał się prawie na zniesieniu 61,8% ostatniej fali spadkowej i bądź co bądź, nadal przebywamy w trendzie spadkowym. Spoglądając na średne to nic tutaj się specjalnego nie dzieje i najprawdopodobniej w tym tygodniu będziemy raczej stać z boku bo nie chcemy go sprzedawać, a jednocześnie nie widzimy powodu by go kupować.

Zobacz także co Dawid ma do powiedzenia na temat GBPUSD, AUD/USD, S&P500, DAX, Srebro i NZD/CAD. Na odprawie widzowie zasugerowali poruszenie tematu jak odpowiednio wejść w pozycję (entry level) co oczywiście zostało omówione na przykładach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o