środa, 24 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Kurs dolara nowozelandzkiego mocno w dół! RBNZ zaskakuje agresywną obniżką

Polecane

Noble Securities S.A.
Noble Securities S.A.https://noblesecurities.pl/
Senior Dealer w Noble Securities S.A. Aktywnie związana z rynkiem walutowym od 2005 roku. Noble Securities S.A. to jeden z pierwszych domów maklerskich, działający na polskim rynku kapitałowym od 1994 r. W okresie 25 lat zdobył cenne doświadczenia, dzięki którym zaufało mu tysiące klientów. Zapewnia profesjonalne wsparcie w działaniach inwestycyjnych na rynku kapitałowym, poparte wiedzą i doświadczeniem maklerów papierów wartościowych.

Początek środowej sesji przynosi stabilizację notowań na światowych giełdach. Do poprawy nastrojów na rynkach przyczyniły się działania Ludowego Banku Chin, który nie dopuścił do dalszego osłabiania się juana. Konflikt handlowy na linii USA –Chiny pozostanie gorącym tematem i rynki w dalszym ciągu powinny żywo reagować na doniesienia w tej kwestii.

Dalszy ciąg zawirowań

Na drugim planie pozostaje polityka banków centralnych. Zarówno prezydent Trumpa, jak i doradca Białego Domu ds. handlu nawołują do dalszych obniżek stóp procentowych w USA. Pojawiają się nawet komentarze, że amerykański prezydent specjalnie podgrzewa atmosferę związaną z konfliktem handlowym na linii USA-Chiny, by wymusić na Rezerwie Federalnej dalsze luzowanie polityki monetarnej. Taka strategia ze strony Trumpa może nie przynieść jednak założonych rezultatów. Wczoraj bowiem jeden z bardziej gołębich członków FOMC – James Bullard – stwierdził, że bank centralny zrobił już wiele, żeby wesprzeć amerykańską gospodarkę i nie może reagować na każdy wzrost napięć handlowych, by w ten sposób nie przyczyniać się do wzrostu niepewności na rynkach.  Ponadto choć nie wykluczył kolejnych działań ze strony Rezerwy Federalnej, to jednak powiedział, że potrzebuje więcej czasu by ocenić wpływ lipcowej obniżki stóp na amerykańską gospodarkę. Konkludując, w opinii Bullarda jest zbyt wcześnie aby stwierdzić czy i kiedy powinno dojść do cięcia kosztu pieniądza. Wypowiedź przedstawiciela Fed wsparła notowania waluty amerykańskiej. Indeks dolara po raz kolejny wybronił okolice 97,00 pkt.

Obniżka stóp w większym rozmiarze

Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) zaskoczył dziś w nocy agresywną obniżką stóp procentowych. Konsensus rynkowy zakładał spadek stóp procentowych o 0,25%, podczas gdy bank zdecydował się na ścięcie stóp o 50pb, tym samym obniżając główną stopę do najniższego w historii poziomu 1,0%. Bank pozostaje zdeterminowany, by doprowadzić inflację do celu oraz zadbać o maksymalizację zatrudnienia. Niższy poziom kosztu pieniądza powinien sprzyjać wzrostowi konsumpcji i inwestycjom, co z kolei pozytywnie wpłynie na wzrost gospodarczy. RBNZ zapowiada dalsze obniżki stóp procentowych oraz sygnalizuje, że być może bank będzie zmuszony wprowadzić ujemne stopy procentowe w celu osiągniecia zamierzonych celów. W reakcji na gołębi komunikat i głębsze niż oczekiwał rynek ciecie stóp, dolar nowozelandzki silnie tracił na wartości. NZD/USD ustanowił dziś nowe tegoroczne minimum i powrócił w okolice poziomu cenowego 0,6375 ostatni raz notowanego w styczniu 2016 r.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Kurs euro do dolara (EURUSD)

EUR/USD wyhamował wczoraj spadki w rejonie 100-okresowej średniej EMA w skali D1, a na wykresie pojawiła się świeca dzienna wskazująca na niezdecydowanie rynku. Zamknięcie świecy wypadło poniżej 50-okresowej średniej EMA i dziś notowania także utrzymują się poniżej poziomu 1,1200. W średnim i dłuższym terminie układ średnich kroczących (50-, 100- i 200-okresowej) sprzyja stronie podażowej na tej parze. Wsparcie wyznaczają poprzednie lokalne dołki w rejonie 1,1110.

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara (NZD/USD)

Silne spadki dziś w nocy doprowadziły do ustanowienia nowego tegorocznego minimum na parze NZD/USD w okolicy 0,6375. Począwszy od skali 15M do W1 notowania utrzymują się poniżej kluczowych średnich kroczących EMA (50-, 100- i 200-okresowej), co świadczy o przewadze strony podażowej. Po silnych spadkach kolejne godziny mogą przynieść odreagowanie, jako, że para dotarła do obszaru wsparcia w rejonie 0,6346-0,6430. Najbliższy opór wyznaczają okolice 0,6485. Zapowiedzi dalszych obniżek stóp przez RBNZ mogą w dłuższym terminie sprzyjać deprecjacji NZD, co na gruncie analizy technicznej może doprowadzić do przełamania wspomnianej strefy wsparcia i powrotu w okolice minimum z 23.VIII.2015 r.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Inwestowanie w nieruchomości, klucz do stabilności finansowej

Inwestowanie w nieruchomości: klucz do stabilności finansowej Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpopularniejszych form lokowania kapitału. Dlaczego? Przede wszystkim...

Podobne artykuły