Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliottFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kurs EUR/USD kończy impuls wzrostowy

analiza techniczna eur/usd

Po zakończeniu impulsu wzrostowego na poziomie 1.1174 kurs EUR/USD rozpoczął korektę spadkową, która wybiła jak do tej pory wszystkie poziomy lokalnego wsparcia technicznego i na koniec jeszcze naruszyła poziom kluczowy wsparcia, czyli 1.1071. Poziom tego wsparcia w krótkim czasie został wybity dołem, a lokalny dołek został utworzony na poziomie 1.1054. Obecnie byli próbują uzyskać kontrole nad rynkiem, ale ich wysiłki będą najprawdopodobniej zmierzać tylko do testu poziomu 1.1071 lub 1.1085 od dołu, gdyż momentum spadkowe nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Zasięg spadków może być jednak ograniczony do poziomu 1.0999, a samo jego naruszenie potwierdzi utworzenie impulsu wzrostowego o ile wcześniej nie nastąpi wybicie poziomu 1.1071. Warto zauważyć, że ze względu na niedociągnięcie ze strony byków do poziomu szczytu starej fali 3 wyższego rzędu, czyli do poziomu 1.1179, najlepszym scenariuszem alternatywnym jest kontynuacja korekty spadkowej w fali 4 wyższego rzędu w formie korekty prostej ABC (ostatnia fala spadkowa to właśnie fala C).

Kurs GBP/USD w środku konsolidacji horyzontalnej

analiza techniczna gbp/usd

Na dalsze wzrosty na parze GBP/USD czeka większość inwestorów, ale byki jakoś jeszcze nie kwapią się do kontynuacji wzrostów, co jest potwierdzone obecnym licznikiem falowym: poziom szczytu fali 2 głównego cyklu na 1.3012 oznacza w teorii zwrot na rynku i kontynuację trendu głównego (w tym przypadku trendu spadkowego). Zamiast jednak gwałtownie spadać, kurs GBP/USD znajduje się po pierwsze wewnątrz konsolidacji horyzontalnej utworzonej pomiędzy poziomami 1.2800 – 1.3012, a po drugie zaczyna wyrysowywać formację cenową Trójkąta. Dolne ograniczenie tej formacji, zlokalizowane w okolicach poziomu 1.2852 jest właśnie testowane przez niedźwiedzie i jeżeli byki tego poziomu nie wybronią, to nastąpi wybicie dołem z Trójkąta z poziomem docelowym zlokalizowanym na 1.2800. Jeżeli strona podażowa się rozpędzi, to możemy zobaczyć nawet test poziomu wsparcia technicznego na 1.2600.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o