piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Dax z sygnałem wzrostowym? Bollinger na wykresie tygodniowym

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Dax z sygnałem wzrostowym? Podczas gdy większości nadal łatwiej jest rozgrywać spadki? A przynajmniej próbować je rozgrywać.

Tak…
Na interwale tygodniowym pojawił się sygnał wzrostowy wygenerowany przez wstęgi Bollingera na standardowych ustawieniach.

Bollinger W1

Triggerem do aktywacji sygnału była średnia,  celem do pozytywnej realizacji sygnału są okolice szczytów wyznaczone przez górną wstęgę. Im dłużej zajmie cenie osiągnięcie tych pułapów, tym target będzie niższy z uwagi na fakt, że z tygodnia na tydzień wstęgi będą zmieniać swoje wartości.

Sygnał zostałby zanegowany dopiero podczas testu dolnej wstęgi na powyższym wykresie.
Sprawa prosta, jednak nie jest to sygnał typu „no to buy”. Bollinger rozdał karty, ja poczekam aż inni gracze spasują lub wejdą all in.
Co mam na myśli? Nic innego jak to, że podobnie do sytuacji na szczytach z początku roku, poczekam, aż cena zbliży się do dolnej wstęgi, lub  wstęga zbliży się do ceny.
Gdy tylko odnotuję bardzo korzystny R:R, podejmę próbę rozegrania tego setupu.

Co jeśli nie zejdą do dolnej wstęgi?
Kluczowe pytanie… Jest to sygnał wzrostowy, dlatego możliwe są wzrosty, bez żadnego zejścia. Takie wzrosty oraz nawet ATH wcale mnie dziwić nie będą – przecież mam sygnał.
Aby to jednak rozegrać agresywnie, chciałbym zobaczyć korzystniejszy R:R, jeśli nie zobaczę- trudno, intraday będę szukał longów.

Takie zejście w okolice dolnej wstęgi utworzyłoby groteskową sytuację. Podczas gdy szukałbym pozycji długich, większość prześcigałaby się w projekcjach coraz to ciekawszych targetów dla niedźwiedzi. Czy te słowa okażą się prorocze? Przekonamy się niebawem.
Nie wyprzedzajmy rynku.

Nie bez znaczenia jest obecna sytuacja na Nasdaq. Indeks sprawia wrażenie jakby zamierzał osiągnąć górną wstęgę Bollingera jednym tchem.
Bollingera jednak do oceny Nasdaq nie używam, bardziej rozpatruję obecną sytuacje pod kątem ATH do którego brakuje naprawdę niewiele, zastanawiam się więc czy szczyty wszech czasów na Nasdaq nie zostaną osiągnięte jeszcze w tym tygodniu

Nasdaq

Podsumowując, sygnał wzrostowy z Bollingera W1 na DAX wskazuje szczyty. Czy dostanę okazję aby rozegrać kolejny swing roku? Czy też będę zmuszony do skubania pozycji długich intraday zgodnie z wyznaczonym kierunkiem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły