Analiza techniczna Złota i Ropy WTI na 15.10.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kurs Złota kończy korektę spadkową, czas na ponowienie wzrostów?

Korekta prosta na rynku Złota zeszła do poziomu $1,477 i zakończyła się widoczną formacją świecową typu Pin Bar, po czym kurs Złota odbił w górę do poziomu około $1,500. Wokół tego poziomu koncentruje się obecnie aktywność strony popytowej, ale może to nie być koniec wzrostów. Powodem może być zakończenie korekty spadkowej ABC na poziomie $1,477, co jednocześnie oznaczałoby koniec korekty fali (ii) niższego rzędu oraz gotowość rynku do rozpoczęcia wzrostów w fali (iii). Potwierdzeniem tego scenariusza będzie dynamiczne wybicie górą kursu Złota powyżej poziomu dynamicznego oporu serwowanego przez pomarańczową linię krótkoterminowego trendu spadkowego w okolicach poziomu $1,515, a następnie wybicie szczytu fali (i) na $1,525. Jeżeli nie będziemy świadkami takiego scenariusza, to oznaczać to może dalszą kontynuację korekty fali 4 wyższego rzędu w kierunku formacji Trójkąta albo też nawet bardziej złożonej w czasie i w cenie formacji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wybicie poziomu $1,464 unieważnia krótkoterminowy impulsywny scenariusz wzrostowy.

Kurs Ropy WTI nadal we wzrostowej korekcie

Nadal są szanse na ponowienie spadków na rynku Ropy WTI, gdyż obecny ruch wzrostowy ma charakter typowo korekcyjny i może być uznany za korektę fali (iv) niższego rzędu. Oznacza to, że według tego licznika dołek na poziomie 50.99 to miejsce zakończenia fali (iii) niższego rzędu, a do zakończenia całego cyklu spadkowego pozostała jeszcze do wykonania fala (v). Poziom docelowy dla fali (v) niższego rzędu powinien być usytuowany poniżej poziomu 50.99, wobec czego pierwszym poziomem docelowym będzie 50.51. Zakończenie fali (C) wyższego rzędu na tym poziomie (lub poniżej) spowoduje przerwanie cyklu spadkowego w fali B głównego cyklu i rynek Ropy WTI będzie gotowy do ponowienia wzrostów w fali C głównego cyklu, która swój poziom docelowy ma znacznie powyżej szczytu fali (B) na 64.77. Niemniej jednak żadna z fal w obecnym cyklu falowym na wyższych interwałach czasowych nie może być uznana za samodzielny impuls nowego trendu rynkowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o