Analiza techniczna Złota i Ropy WTI na 11.09.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Złoto blisko ważnego poziomu wsparcia technicznego

Kurs Złota w ciągu ostatnich tygodni wzrósł to poziomu $1,564 i właśnie ten poziom został oznaczony jako szczyt fali (v) niższego rzędu oraz szczyt fali (5) wyższego rzędu. Oznacza to, że trend wzrostowy rozpoczęty pod koniec maja 2019 roku jest już dojrzały i teraz nadeszła pora na korektę spadkową. Pierwsza fala korekty spadkowej mogła już zostać wykonana w formie korekty nieregularnej abc zielone, z dołkiem na poziomie wsparcia technicznego na $1,489 – $1,486. Ponieważ nadal nie jest jasne, czy ta fala spadkowa to koniec korekty w fali 4 wyższego rzędu, czy też tylko podfala A korekty, warto obecnie obserwować ten rynek, by sprawdzić, w jakim kierunku będzie się poruszać następna fala oraz jaki będzie miała charakter. Wskazówkami sygnalizującymi, że ta korekta spadkowa nie jest jeszcze zakończona w pełni a jest jedynie podfalą A jest brak overbalance na wykresie: korekta fali A jest typową korektą obserwowaną w tym trendzie wzrostowym, zarówno pod względem czasu, jak i ceny. Aby overbalance wystąpił, niedźwiedzie powinny zepchnąć cenę jeszcze niżej, w kierunku poziomu $1,480.

Ropa WTI z nowym lokalnym szczytem cenowym

Rynek Ropy WTI nadal podąża nakreślonym w poprzednich analizach scenariuszem, w którym to do zakończenia wzrostów brakuje jeszcze fali C. Ostatnie ruchy na tym walorze wskazują na to, że fala ta jest właśnie wykonywana, czego potwierdzeniem może być wybicie górą poziomu 57.47, który był szczytem fali (a) niższego rzędu. Obecnie wykonany szczyt na poziomie 58.80 jest tylko częścią niezakończonych wzrostów w fali C i może być oznaczony jako fala (a) lub fala 1 niższego rzędu. Poziomem docelowym dla fali C nadal pozostaje minimum poziom 60.90, który jest szczytem fali A wyższego rzędu. Strefa pomiędzy poziomami 56.71 – 57.47 będzie teraz strefą wsparcia dla byków i po krótkiej konsolidacji lub korekcie byki powinny znowu podjąć próbę ponowienia cyklu wzrostowego w kierunku poziomów: 58.80, 60.30 i 60.90. Warto zatem obserwować rozegranie przez uczestników rynku obecnych poziomów cenowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o