Analiza techniczna USDPLN i EURPLN na 16.10.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kurs dolara do złotówki (USDPLN) testuje kluczowe wsparcie techniczne

Rynek USDPLN zachowuje się zgdonie z analizą zaprezentowaną w zeszłym tygodniu, w której sygnalizowałem możliwe zakończenie fali 2/B oraz ponowienie spadków celem dokończenia fali 3/C. Kurs USDPLN wybił dołem poziom dołka fali 1/A na poziomie 3.9241, po czym spadki przyśpieszyły do poziomu 3.8973. Poziom ten został naruszony, podobnie jak i poziom 3.8927, tak więc potencjalny zakres spadków został osiągnięty. Dołek niedźwiedzie wyznaczyły jak na razie na poziomie 3.8836, ale został on wykonany na widocznej już na tym interwale czasowym dywergencji wzrostowej, więc możliwe jest obecnie wystapienie lokalnej korekty wzrostowej. Pierwszy poziom docelowy dla byków to lokalny opór techniczny na 3.9085, a następnie poziom starego dołka fali 1/A na 3.9241. Warto zauważyć, że choć jak do tej pory scenariusz falowy o charakterze impulsywnym jest rozwijany poprawnie przez niedźwiedzie, to spadki mogą jeszcze nawet przyśpieszyć, z tego względu, że obcecna fala spadkowa utworzona po wybicu poziomu poziomu 3.9241 może być falą pierwszą niższego rzędu składającą się na falę 3/C, a nie jak zakłada obecny scenariusz jej zakończeniem.

 

Kurs euro do złotówki (EURPLN) kontynuuje falę spadkową

Również i ten rynek zachowuje się zgodnie ze scenariuszem nakreślonym w zeszłym tygodniu, w którym wsazywałem na zakończenie fali X, czyl łącznika międzyfalowego na poziomie 4.3963 oraz na możliwość kontynuacji spadków poniżej poziomu wspracia technicznego zlokalizowanego między poziomami 4.3134 – 4.3102. Kurs EURPLN wybił ten poziom w sposób impulsywny, co jednocześnie wiązało się z naruszeniem poziomu dołka fali W i obecnie kontynuuje ruch spadkowy w kierunku poziomu docelowego dla fali Y, czyli poziomu 4.2747. Jeżeli fala Y wyższego rzędu zakończy się na tym poziomie, to możliwe jest również zakończenie fali B głównego cyklu, a to oznacza, że rynek bedzie gotowy do wzrostów, czyli kontynuowania fali C głównego cyklu. Warot zatem obserwować rozegranie obecengo scenariusza przez uczestników rynku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o