Analiza techniczna SP500, Złota i USDTRY na 17.05.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

SP500 może ponowić spadki

Indeks szerokiego rynku amerykańskiego SP500 zakończył korektę spadkową (albo też jej pierwszą część) na poziomie 2799 punktów a formacją korekcyjną była korekta złożona ABC-X-ABC-X-ABC, oznaczona na wykresie jako fala W. Odbicie od poziomu 2799 punktów zaowocowało utworzeniem kolejnej fali wzrostowej, w formie trójfalowej korekty ABC oznaczonej jako fala X. Ponieważ cena zatrzymała się poniżej lokalnej linii trendu spadkowego, możemy uznać, że fala X została zakończona, ale potwierdzeniem naszego założenia będzie wybicie dołem poziomu 2814, do którego jest jednak jeszcze daleka droga. Poza tym fala korekty prostej może w każdej chwili zacząć ewoluować w kierunku bardziej złożonej korekty w formie struktury ABC-X-ABC tak jak w przypadku widocznej na wykresie fali W. Innym argumentem przemawiającym za kontynuowaniem korekty spadkowej fali 4 jest fakt, że jak do tej pory zasięg spadków był po prostu zbyt płytki. Co prawda, na interwale H4 cena naruszyła poziom 61% zniesienia Fibonacciego na 2815, ale w ujęciu długoterminowym rynek nie zdołał znieść nawet 38% zakresu ostatniej fali wzrostowej, gdyż poziom 38% jest zlokalizowany na 2712 punktach. Jest więc jeszcze przestrzeń do kontynuowania zdrowych spadków o charakterze korekcyjnym na indeksie SP500.

Złoto zachowuje się zgodnie ze scenariuszem spadkowym

Rynek Złota zachowuje się zgodnie ze scenariuszem spadkowym. Po utworzeniu lokalnego szczytu fali (ii) niższego rzędu na poziomie $1,304, przetestowaniu linii trendu spadkowego oraz wyrysowaniu formacji świecowej Spadającej Gwiazdy na interwale H4, cena zawróciła i w krótkim czasie wybiła poziom wsparcia na $1,291. W momencie pisania analizy cena znajduje się jeszcze niżej, na poziomie $1,286, czyli ruch spadkowy jest kontynuowany. Następnym poziomem docelowym jest wsparcie techniczne na $1,280 oraz $1,274.

USDTRY z ciekawą formacją cenową na H4

Ciekawą formację cenową można zauważyć na parze USDTRY. Po spadkach z poziomu 6.2456 cena zatrzymała się na poziomie 5.9553, a następnie rozpoczęła korektę horyzontalną, która okazała się formacją Trójkąta. Ponieważ formacja ta jest formacją kontynuacji trendu, możemy założyć, że po zakończeniu Trójkąta cena wybija dołem poziom wsparcia na 5.9821 oraz 5.9226 i będzie zmierzać w kierunku poziomu 5.8596 – 5.8397. Tam też spodziewane jest zakończenie pierwszej fali spadkowej korekty.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o