Analiza techniczna SP500 i Ropy WTI na 11.07.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Amerykański indeks SP500 na historycznych szczytach

Amerykański indeks szerokiego rynku SP500 dotarł do poziomu 3000 punktów, co jednocześnie oznacza, że jest to nowy szczyt szczytów. Warto zatem przyjrzeć się scenariuszowi falowemu na dziennym interwale cenowym w celu przeanalizowania obecnej sytuacji rynkowej. Pierwszym pytaniem, które niemalże automatycznie się nasuwa na myśl, jest to, czy cykl wzrostowy został już zakończony. Otóż według mojego scenariusza falowego można spodziewać się kolejnej fali wzrostowej na tym indeksie, gdyż do zakończenia cyklu wzrostowego potrzebne są jeszcze co najmniej trzy fale. Do tej pory dopiero jedna fala wzrostowa, właśnie ta, która wybiła poziom 3000 punktów, została wykonana. Wobec tego nadchodzi czas lokalnej korekty, która nie powinna przekroczyć poziomu 2728 punktów. Korekta ta zostanie oznaczona jako fala B, tak więc, jak wiadomo pozostaje jeszcze do wykonania fala C. Całość struktury wzrostowej będzie zatem formą formacji Podwójnego Zyg-Zaka, którego prawidłowe oznaczenie to ABC-X-ABC. To właśnie to drugie ABC jest wykonywane przez amerykański indeks SP500.

Ropa WTI wybija ważny poziom oporu technicznego

Rynek Ropy WTI zakończył korekcyjny cykl spadkowy wcześniej niż zakładano i po wybiciu poziomu 57.45 byki rozpoczęły udany atak na ostatni szczyt na poziomie 60.30. Wobec tego została już definitywnie zakończona fala 1/A ale również wygląda na to, że fala 2/B również ma swój dołek na poziomie 56.01.Momentum jest nadal wzrostowe i rośnie wraz z kolejnymi świeczkami na wykresie, zatem nie ma wątpliwości, że obecnie rynek rozwija falę (iii) niższego rzędu. Klasyczne poziomy docelowe dla tej fali zostały już osiągnięte, więc byki mogą w każdym momencie rozpocząć lokalną korektę w fali (iv), zanim przejdą do wykonania ostatniej fali impulsu, czyli fali (v). Najważniejszym poziomem na wykresie w obecnym impulsywnym scenariuszu falowym jest szczyt fali (i) na 57.54. Jego naruszenie spowoduje zakończenie cyklu wzrostowego i jednocześnie jego unieważnienie, chyba że rynek zdoła wyrysować pełne pięć fal wzrostowych, typowych dla fali impulsu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o