Analiza techniczna Ropy WTI i Złota na 08.10.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Ropa WTI unieważnia impulsywny scenariusz wzrostowy

Wraz z wyraźnym naruszeniem poziomu 52.81 impulsywny scenariusz wzrostowy na rynku Ropy WTI został unieważniony. Oznacza to, że obecnym scenariuszem jest nadal licznik korekcyjny, w którym trójfalowy wzrost ceny z poziomu dołka fali B na 50.51 został oznaczony jako fala C, będąca częścią fali (B) wyższego rzędu (ze szczytem na 63.90). Ostatnie spadki zaś, to fala (C), jeszcze nierozwinięta do końca, gdyż wewnętrzny układ fal nadal nie jest jeszcze pięciofalowy. Brakuje zatem w fali spadkowej lokalnej korekty fali (iv) niższego rzędu oraz oczywiście fali (v) niższego rzędu. Wyrysowanie tych dwóch fal zakończy spadki w fali (C) wyższego rzędu i jednocześnie zakończy główną falę B. Oznaczać to będzie gotowość rynku do ponowienia wzrostów w sposób impulsywny i wyrysowanie fali C głównego cyklu. Mało tego, fala C głównego cyklu to będzie najprawdopodobniej impuls wzrostowy, więc całość korekty fali 2 głównego cyklu zakończy się formacją Zyg-Zaka.

Złoto wykonuje pierwszą impulsywną falę wzrostową

Po zakończeniu spadków na poziomie $1,464, które oznaczyłem na wykresie jako fala 4/A, kurs Złota wyraźnie wyrysował falę wzrostową, zakończoną na poziomie $1,525. Fala ta została oznaczona jako potencjalna fala (i) niższego rzędu, a zatem obecny scenariusz falowy zakłada zakończenie korekty fali 4 głównego cyklu na poziomie $1,464 i możliwe rozpoczęcie ostatniej fali impulsu wzrostowego, czyli fali 5 głównego cyklu. Na razie jednak kurs Złota wykonał lokalną korektę spadkową prawie do poziomu wsparcia technicznego na $1,489, w której widoczne są wyraźnie trzy fale mniejszego cyklu, czyli fale ABC. Oznacza to, że po wykonaniu korekty prostej rynek Złota jest gotowy do potencjalnych wzrostów. Pierwszym poziomem docelowym dla byków jest poziom szczytu fali (i) na $1,525, a następnie poziom oporu technicznego na $1,532 oraz $1,543. Unieważnienie impulsywnego scenariusza wzrostowego nastąpi tylko i wyłącznie po wyraźnym naruszeniu poziomu $1,464.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o