Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Miłe złego początki? Rozpoczęcie tygodnia na DAX.

Większość z Państwa, znająca styl mojego handlu, doskonale wie w jaki sposób podchodzę do poniedziałkowych sesji. Dzisiejsza sesja wydaje się być niezwykle ciekawa z perspektywy tego co mogą nam przynieść kolejne dni.

O ile we wczesnych godzinach porannych na rozpoczęciu tygodnia, trudno powiedzieć więcej ponad to co zostało już powiedziane, o tyle z pewnością możemy sobie wyznaczyć kluczowe strefy i poziomy.

Najbardziej istotnymi poziomami na poniedziałkową sesję będą w mojej ocenie oznaczone na wykresie jako KLUCZOWY OPÓR oraz KLUCZOWE WSPARCIE strefy.
Kluczowe wsparcie rozpatruję w kategoriach, czy niedźwiedzie będą w stanie je pokonac i utrzymać handel poniżej strefy, co mogłoby stworzyć okazję do relatywnie szybkiej wędrówki w okolice oznaczonych niżej WSPARCIA 2/3.
Kluczowy opór to poziom w którego okolicach szukałbym pozycji krótkich celem rozegrania setupu na wsparcie 2. Przy takich zasięgach można uzyskać bardzo korzystne R:R Ratio. Na drodze ceny w kierunku istotnego oporu stoi pivot oznaczony linią horyzontalną na poziomie 14658.
Strefa definiująca kluczowy opór została wyznaczona na podstawie poziomów z otwarcia ETH piątkowej sesji oraz poziomu VPOC ETH+RTH. Wsparcia zostały wyznaczone z pomocą najbliższych widocznych na profilu poziomów SP.

Sprzedaż podbitek. Tak można krótko określić plan na dzisiejszą sesję. Pierwsza agresywna próba nastąpi w okolicy pivota. Jeśli pivot zostanie wybity, na kolejne próby przyjdzie poczekać  do strefy definiującej kluczowy opór, lub na powrót poniżej pivota jeśli strefy nie udałoby się osiągnąć.

Dzisiejsza sesja ma dość duże znaczenie. Jeśli spojrzymy sobie na wykres rysujący świece godzinowe uzyskamy odpowiedź dlaczego.

Jeśli cena nie będzie w stanie wyjść powyżej pivota aby zabawić tam dłuższy okres czasu, prawdopodobnie pojawi nam się cross spadkowy. A w strategii CMM do szczęścia potrzeba nam właśnie tego. Interwał piętnastominutowy już gra po naszej stronie.

Po pojawieniu się crossów na M15 oraz H1 sprzyjających rozgrywaniu pozycji krótkich, pozostałoby czekać na wygenerowanie sygnału spadkowego z Bollingera na interwale D1.

Aktualizacja 12:29
Kluczowe wsparcie okazało się wystarczająco silne aby powstrzymać poranne zapędy niedźwiedzi. Jeśli sytuacja nie ulegnie drastycznej zmianie i utrzymamy handel powyżej pivota oraz VWAP, oczekuje się testu kluczowego oporu podczas sesji amerykańskiej.
Aktualizacja 23.03  21:43
Wczorajsza sesja nie przyniosła testu kluczowego oporu. Dziś na otwarciu rynku kasowego cena ponownie przetestowała wsparcie oznaczone jako kluczowe, po czym udała się w rejony kluczowego oporu. Strefa określana jako kluczowy opór przyniosła reakcję zgodną z oczekiwaniami co stawia indeks w ciekawej dla niedźwiedzi sytuacji w dalszej części tygodnia.
Exit mobile version