Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Czy to koniec wzrostów na S&P500? Złoto kontynuuje korektę

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

W dzisiejszej analizie zajrzymy na rynek SP500 oraz na rynek Złota.

Nadszedł czas korekty wzrostów na S&P500?

Na indeksie szerokiego rynku SP500 cena dotarła do poziomu 2813 punktów i wyrysowała na interwale H4 spadkową formację świecową Objęcia Bessy. Następnie cena spadła do dolnego ograniczenia kanału spadkowego w granicach poziomu 2783 punktów, a następnie go wybiła i zaczęła poruszać się w wąskim przedziale konsolidacji horyzontalnej pomiędzy poziomami 2774 – 2797. Szczyt na poziomie 2813 punktów został oznaczony jako koniec fali (v) niższego rzędu, co jednocześnie oznacza, że jest to koniec fali 5 wyższego rzędu. Daje nam to możliwe zakończenie całej fali wzrostowej zapoczątkowanej od poziomu 2317 punktów, oznaczonej jako 1/A na wykresie. Dla wprawnych inwestorów widoczna jest też negatywna dywergencja pomiędzy momentum a ceną rynkową, co stanowi kolejne potwierdzenie nadchodzącej korekty spadkowej. Pierwszym poziomem wsparcia dla niedźwiedzi będzie poziom 2762, ale znacznie ważniejszymi poziomami są 2737 oraz dołek fali 4 wyższego rzędu, czyli poziom 2680 punktów. Obecnie nieznana jest forma ani czas trwania korekty spadkowej w fali 2/B, tym bardziej trudno jest również wyznaczyć jakieś konkretne poziomy docelowe dla tej fali (oprócz oczywiście standardowych poziomów zniesienia Fibonacciego).

Złoto coraz bliżej 1306 USD

Rynek Złota, kwotowanego do USD, dotarł do oczekiwanego przez nas poziomu zniesienia Fibonacciego na $1,321, a nawet go lekko naruszył i wykonał nowy dołek lokalny na poziomie $1,318. Ponadto, jak do tej pory wszystko wskazuje na to, że rynek Złota realizuję korektę spadkową w formie Zyg-Zaka. Rozkład fal układa się zgodnie ze scenariuszem spadkowym i cały czas pozostaje inwestorom i spekulantom czekać na osiągnięcie poziomu docelowego przez falę c na poziomie $1,306. Jest to bardzo ważny poziom (a właściwie strefa horyzontalna) wsparcia technicznego, a jej rozegranie przez rynek będzie miało duży wpływ na dalszy rozwój wypadków na tym rynku. Dodam jeszcze, że kluczowym poziomem z punktu widzenia teorii fal Elliotta jest także poziom dołka fali 4 zlokalizowany na poziomie $1,275.

Exit mobile version