Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna Złota, Ropy oraz DAX na 07.06.2019

Candlestick Trading Analysis Chart Courses

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Złoto dynamicznie wzrosta po wybiciu z formacji klina

Ostatnie dynamiczne wzrosty na rynku Złota są częścią impulsywnego ruchu wzrostowego wyższego rzędu, który został zapoczątkowany na poziomie $1166 w sierpniu zeszłego roku. Pierwsza część tego ruchu wzrostowego została zakończona w lutym 2019 na poziomie $1349 i została oznaczona jako fala 1/A. Po niej nastąpiła trzymiesięczna korekta spadkowa ABC, w której fala C była zakończoną formacją cenową Klina na poziomie około $1270. Stamtąd nastąpiło impulsywne wybicie, które wyniosło cenę Złota do poziomu $1345, prawie naruszając poprzedni szczyt na $1349. Na tym poziomie zakończył się impuls wzrostowy mniejszego rzędu, czyli pierwsza fala i obecnie jest rozpoczęta fala korekty. Zaznaczona na wykresie jako fala (2). Poziom docelowy dla fali korekty jest na poziomach $1317 (38% zniesienia Fibonacciego), $1308 (50% zniesienia Fibonacciego) oraz $1299 (61% zniesienia Fibonacciego). Proszę zawsze mieć na uwadze, że korekta może ewoluować w kierunku formacji bardziej złożonej w czasie i w cenie, czyli nie zawsze będzie to prosta korekta ABC.

Ropa potwierdza zkończenie krótkoterminowych spadków

Na rynku Ropy typu WTI widzimy potwierdzenie zakończenia spadków w fali Y od fali (B) wyższego rzędu, gdyż na poziomie dołka na 50.65 została wyrysowana formacja odwrócenia trendu o nazwie Objecie Hossy a wskaźnik rozkładu momentum zmienia kolor na zielony. Oznacza to, że cena powinna teraz dynamicznie odbić w kierunku północnym i podejść pod poziom 54.50, który jest oporem technicznym. Ale nie jest to kluczowy opór techniczny, ten znajduje się na poziomie 57.28, razem ze starym poziomem zniesienia Fibonacciego. Tylko wybicie tego poziomu w sposób impulsywny otwiera drogę do wzrostów o większej dynamice i zasięgu. Watro, obserwować teraz jak rozwinie się sytuacja w najbliższych dniach na Ropie WTI.

Na DAX nadal przepychanki

Również na niemieckim indeksie DAX jest ciekawa i rozwojowa sytuacja: trwa walka między uczestnikami rynku o wybicie ponad krótkoterminową linię trendu spadkowego. Kluczowym strefą jest przedział cenowy pomiędzy 12055 – 12075 punktów. Wygranej stronie rynkowej dane będzie kontynuować wzrosty do następnego ważnego poziomu oporu technicznego, czyli 12228.

Exit mobile version