Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna SP500 i DAX na 23.04.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

SP500 pod ostatnim  długoterminowym szczytem

Istnieją pierwsze znaki, na podstawie których można sądzić, że szczyt fali 3/C jest już przez rynek wykonany i cała korekta wzrostowa zapoczątkowana 12 Grudnia zeszłego roku może również mogła już zostać zakończona. Zakończenie fali (v) niższego rzędu jako formacji cenowej Klina Kończącego wyrysowanej na znacznie mniejszym momentum i obniżonym wolumenie może również służyć jako następna przesłanka do wyciągnięcia takich wniosków. Jeżeli są one prawidłowe, to rynek powinien teraz rozpocząć korektę spadkową z poziomu szczytu fali 3/C na 2922 poprzez wybicie dołem strefy wsparcia zlokalizowanej między poziomami 2879 – 2865. Jeżeli takie wybicie nie nastąpi i nie będzie wykonane w sposób impulsywny, to wnioski o końcu fali 3/C zostały wyciągnięte zbyt wcześnie, co jednocześnie będzie oznaczało kontynuację dalszych wzrostów na tym indeksie w kierunku nowych szczytów cenowych. Tym samym formacja wzrostowa się wydłuży i podejdzie niebezpiecznie blisko poziomu oporu długoterminowego zlokalizowanego na szczycie fali 5 wyższego rzędu, czyli na poziomie 2940 punktów.

DAX grozi załamaniem wzrostów

Na indeksie DAX sytuacja jest również podbramkowa, gdyż wzrosty w fali -v- niższego rzędu wyglądają na zmierzające ku końcowi. Przemawia za tym wyraźnie wyrysowana dywergencja spadkowa między falą -iii – a falą -v-. Potwierdzeniem zakończenia impulsywnych wzrostów będzie wyłamanie dołem lokalnej linii trendu wzrostowego, a następnie test wsparcia na poziomie 12,052 i oczywiście zejście ceny do poziomu fali -iv- niższego rzędu, czyli pod poziom 11,880. Niemniej jednak nie będzie to definitywne zakończenie cyklu wzrostowego, ale jedynie korekta fali (b), której forma i czas trwania są na razie nieznane. Wiadomo jednak, że po jej zakończeniu nastąpi ponowienie ruchu wzrostowego celem dokończenia fali (c). Na wyższych interwałach czasowych niż czterogodzinny nie ma na razie potwierdzenia rynkowego dotyczącego możliwego zakończenia fali (a) lub (c): nie ma żadnych oznak odwrócenia trendu wzrostowego płynących z formacji świecowych lub cenowych.

Exit mobile version