Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna SP500 i DAX na 06.05.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

W Ameryce trwa wiekuista hossa

Na amerykańskim indeksie szerokiego rynku SP500 nastąpiło wybicie tegorocznego szczytu z poziomu 2945 punktów i został ustanowiony nowy szczyt na poziomie 2960 punktów. Po wykonaniu tego ruchu rynek gwałtownie zawrócił i wybił dwa poziomy lokalnego wsparcia na 2945 oraz 2922, niemalże dotykając też poziomu wsparcia na 2899. Cały manewr został wykonany w trzech falach, co może być dobrym predyktorem do rozpoczęcia korekty spadkowej, ale jak widać po wykresie, byki nadal nie odpuszczają i szybko odrabiają straty wypychając cenę znów w okolice poziomu 2945. Z punktu widzenia teorii fal Ellitota ostatnie impulsywne wzrosty to część fali 3/C tak więc rynek znajduje się obecnie w bardzo ciekawym miejscu: albo nastąpi korekta horyzontalna w dowolnej właściwie formie (i to będzie fala 4 wyższego rzędu), albo rynek gwałtownie zawróci i wybije kluczowe krótkoterminowe wsparcie na poziomie 2866 (i to będzie oznaczało zakończenie fali C oraz powrót do spadków). Jak do tej pory próby zepchnięcia rynku niżej przez niedźwiedzie zakończyły się niepowodzeniem, tak więc w Ameryce nadal króluje wiekuista hossa.

DAX również nie odpuszcza, kolejne poziomy oporu wybite

Niemiecki indeks DAX również nie próżnuje i na czas pisania analizy testuje długoterminowy poziom oporu technicznego na 12,448. Poziom 61% zniesienia Fibonacciego został już dawno wybity, podobnie jak długoterminowa linia trendu spadkowego na interwale dziennym, więc z technicznego punktu widzenia droga ku kolejnym poziom oporu pozostaje otwarta. Z drugiej jednakże strony scenariusz falowy ostrzega przed nadchodzącą korektą spadkową w fali (b) średniego rzędu, która jest częścią łącznika korekty wyższego rzędu, czyli fali X. Do zakończenia tej korekty pozostało wykonanie właśnie korekty fali (b) oraz jeszcze jednej fali wzrostowej, czyli fali (c). Następnym poziomem docelowym jest 13,207 punktów, który jest poziomem długoterminowego oporu technicznego. Geometryczna równość korekt wyższego rzędu, czyli W = Y znajduje się na poziomie 12,851 punktów, natomiast wydłużenie geometryczne 127% korekty zlokalizowane jest na poziomie 13,286 punktów, co daje nam orientacyjne poziomy docelowe dla kolejnych podfal.

Exit mobile version