Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna pary USD/TRY oraz EUR/USD na 08.03.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

USDTRY kontynuuje ruch wzrostowy

Na interwale H4 para USD/TRY nadal pnie się coraz wyżej a lokalny szczyt został ustanowiony na poziomie 5.4780. W dalszym ciągu celem dla byków jest poziom 50% zniesienia Fibonacciego na poziomie 5.090, który również może okazać się poziomem docelowym dla całej fali (c) w fali Z. Warto również zwrócić uwagę na poziom oporu technicznego leżący nieco wyżej niż 50% Fibonacciego, czyli na poziomie 5.5448, który byłby kolejnym poziomem docelowym w razie wybicia w kierunku północnym.

EURUSD z szansą na nowy dołek

Na wykresie pary EUR/USD widać wyraźnie, że wszystkie poziomy wsparcia technicznego zostały wybite, włącznie z poziomem 61% zniesienia Fibonacciego na 1.13043. Scenariusz spadkowy był już wcześniej antycypowany w poprzednich analizach, wobec czego taki rozwój wydarzeń nie jest żadnym zaskoczeniem. Lokalny dołek został wykonany na poziomie 1.1175 i jest on jedynie 7 pipsów poniżej 127% zewnętrznego zniesienia Fibonacciego usytuowanego na poziomie 1.1182. Ten właśnie poziom był poziomem docelowym dla fali spadkowej, ale proszę zauważyć, że nawet ta fala spadkowa nie została jeszcze zakończona, gdyż jest to dopiero fala (iii) niższego rzędu a do wykonania całego impulsu spadkowego potrzeba oczywiście pięć fal.

Obecnie rynek wykonuje lokalną korektę wzrostową fali (iv) niższego rzędu, której pierwszym poziomem docelowym byłby poziom oporu technicznego na 1.1234, który jest jednocześnie dołkiem fali 1/A. Korekta fali (iv) może być jakąś formą Trójkąta Równoległego, gdyż jest to najpopularniejsza forma korekty występująca w tej fali, ale równie dobrze może ewoluować w kierunku bardziej złożonej w czasie i w cenie korekty typu WXY, gdyż jak do tej pory w całym ruchu spadkowym wszystkie korekty były korektami prostymi. Po wykonaniu korekty w fali (iv) niższego rzędu, rynek powinien powrócić do wykonywania dalszej części impulsu spadkowego i wyrysować falę (v). Nadal jednak nie będzie to koniec impulsu spadkowego, gdyż do jego zakończenia będzie brakować fali (4) i (5) wyższego rzędu, czyli oczekiwany ruch spadkowy będzie jedynie zakończeniem fali (3). Cały impuls spadkowy powinien z łatwością wybić obecny dołek cenowy na poziomie 1.1175 i zmierzać znacznie niżej w kierunku poziomu 1.1100.  

Exit mobile version