Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza pary USD/TRY na 04/03/2018

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

USDTRY – W1

Analizę techniczną nowej pary walutowej, czyli USD/TRY rozpoczynamy jak zwykle od największego interwału czasowego. Według danych, wzrost ceny zapoczątkowany 27 lipca 2008 roku był pięciofalowym impulsem z wydłużoną falą piątą (wydłużenie piątej fali w piątej fali) i został zakończony na poziomie 7.1169 dnia 5 sierpnia 2018 roku. Szczyt na tym poziomie był szczytem fali 3 wyższego rzędu, co oznacza, że obecnie cena znajduje się w korekcyjnym cyklu spadkowym fali 4 wyższego rzędu.

USDTRY – D1

Jak wynika z interwału dziennego, w cyklu tym została już wykonana fala W korekty spadkowej, składająca się z trzech fal niższego rzędu, czyli ABC. W związku z tym, że fala spadkowa została oznaczona jako W całość korekty spadkowej będzie formą korekty złożonej w czasie i cenie, więc niespecjalnie tego rodzaju korekta nadaje się do zagrywania na niższych interwałach cenowych. Fala W sama w sobie była korektą Prostą Nieregularną ABC, obecnie zatem rozwijana jest korekta łącznika fali X, która jak na razie składa się z fali A i z dali B (zakończone) a brakuje jeszcze fali C. Na wykresie dziennym zaznaczyłem możliwe poziomy docelowe dla fali C: pierwszy z nich to poziom 5.5564, natomiast drugi znajduje się w strefie pomiędzy szczytem fali A wyższego rzędu na 5.877 a zniesieniem 38% Fibo całej fali W na 5.8998. Warto mieć na uwadze to, że poziomy docelowe mogą się zmienić ze względu na to, że korekta fali X jest również korektą złożoną w czasie i w cenie.

Czekają nas wzrosty na USDTRY?

Najwięcej szczegółów co do tego, w jaki sposób rozwija się fala X jest widoczne na wykresie z interwału H4. Widzimy na nim, że fala B korekty ABC fali X była korektą Prostą Nieregularną i zakończyła się na poziomie 5.1599. Stamtąd też rozpoczęła się korekta fali C, prawdopodobnie ostatniej fali korekty wyższego rzędu. Sama ta korekta jest również formą korekty złożonej WXYXZ, w której do zakończenia brakuje jeszcze fali Z. Ta właśnie fala składać się będzie z trzech podfal, czyli fali (a), (b) oraz (c), z których fala (a) najprawdopodobniej się zakończyła na poziomie 5.4044. Na potwierdzenie tego scenariusza rynek wyrysował formację świecową zwaną Spadająca Gwiazda, wobec czego w najbliższym czasie możemy się spodziewać korekcyjnych spadków w fali (b) niższego rzędu. Spadki te nie powinny przekroczyć poziomu 5.2864 (dołek fali X), a po zakończeniu lokalnej korekty fali (b) ruch wzrostowy w fali (c) powinien zostać ponowiony.

Exit mobile version