Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Kurs euro przed wakacjami spada do najniższego poziomu od roku

Wiele osób choć raz w roku dokonuje fizycznej wymiany walut. Najczęściej czynności tej dokonujemy przed planowanym wyjazdem za granicę. Jaki kurs euro za sponsoruje nam rynek przed tegorocznymi wakacjami?

Sytuacja nie jest najgorsza. Od ponad roku kurs euro do złotówki ustabilizował się w wąskim paśmie pomiędzy 4.24 a 4.41. Kurs tej pary nie podlega dużym wahaniom co z punktu widzenia zabezpieczenia przed ryzykiem kursowym jest korzystnym zjawiskiem.

Obecnie euro jest wyceniane po 4.26 złotego. Czy to dobry kurs? Spoglądając na wykres historyczny tej pary walutowej odpowiedź brzmi: tak (z punktu widzenia kupujących euro za złotówki)

Jesteśmy obecnie przy dolnym poziomie wąskiej konsolidacji. Analizując zachowanie się kursu walutowego przez ostatni rok to właśnie przy poziomach 4.24 – 4.28 aktywowała się podaż na złotówce, która wypychała kurs na dużo wyższe poziomy. Czy tak będzie tym razem? O tym zdecyduje rynek ale jedno jest pewne. Przed wakacjami nie mamy co narzekać na obecny kurs EURPLN. Poziom 4.26 z punktu widzenia ostatniego roku jest korzystnym kursem.

Zobacz także: Bieżąca analiza techniczna 10.06.2019 EURUSD, GBPUSD, USDJPY, NZDUSD, AUDUSD [VIDEO]

Kurs euro – co dalej?

Przez ostatnie miesiące unijna waluta miała wiele negatywnych powodów by być wyprzedawana lecz kurs euro w stosunku do złotówki nie reagował przesadnie w dół.

Ostatni komunikat Europejskiego Banku Centralnego nie przewyższył oczekiwań rynkowych w stosunku do gołębiego przekazu, co w konsekwencji przełożyło się na umocnienie euro. Kurs euro do złotówki nie zareagował wzrostem ponieważ mocniej od euro reagowała złotówka lecz taka sytuacja może długo nie potrwać.

Euro ma przed sobą otwartą drogę do dalszego umocnienia. Rynek stopy procentowej zyskał po ostatnim komunikacie EBC. Bank w swoim forward guidance zasugerował utrzymanie stóp procentowych na obecnym poziomie przynajmniej do końca pierwszego półrocza 2020 roku (wcześniej bank sugerował utrzymanie stóp bez zmian do końca pierwszego kwartału). Oddalenie podwyżki stóp procentowych w kolejnym roku przekłada się na średnioterminowy pogląd na euro.

Polecam zapoznanie się z artykułem opisującym ostatnie posiedzenie EBC.  Kurs euro najniższej od dwóch miesięcy. Złotówka umacnia się przed wakacjami

Exit mobile version